Naujienos

Paukščiai išskrido, parkuose ir miškuose tylu, lietus medžių lapus stipriai prispaudė prie  žemės ir jie jau nebešnara. Tai lapkritis…

Šį mėnesį žmogaus organizmas galutinai prisitaiko gyventi šaltuoju metų laiku. Dabar pats metas sustiprinti imuninę sistemą, papildyti vitaminų ir mikroelementų atsargas. Ant mūsų stalo kasdien turi būti šviežių vaisių ir daržovių. Vietoj kavos ar juodosios arbatos išgerkite erškėtuogių, juodųjų serbentų uogų, avietės lapų ar ežiuolės žiedų arbatos, pagardintos šaukšteliu medaus. Šios arbatos teigiamai veikia imuninę sistemą ir padeda išvengti daugelio peršalimo ligų.

Nors lauke vėsa, bent keletą kartų per dieną vėdinkite patalpas. Nevėdinamose patalpose, užsistovėjusiame ore sklando daugybė ligas sukeliančių virusų ir bakterijų. Kasdien skirkite laiko pasivaikščiojimams, aktyviam sportui gamtoje. Taip jūs ne tik grūdinsite organizmą, bet ir pasisemsite teigiamų emocijų , energijos ir žvalumo.

Jei pajutote, kad peršti gerklę, sloguojate, neskubėkite gerti vaistų. Geriau keletą dienų pagulėkite šiltoje lovoje, išgerkite liepos žiedų, ramunėlių, čiobrelių arbatos su medumi. Gerklę paskalaukite šalavijo žolės, ąžuolo žievės nuoviru. Vartokite vitaminą C.

Net nepajusite, kaip pralėks lapkritis su savo tamsa ir darganomis, liūdesiu ir ligomis. Jis užleis vietą šventinio šurmulio kupinam gruodžiui.

Visuomenės sveikatos specialistė Žydrūnė Čekanavičienė