Naujienos

Arbata yra vienas populiariausių, sveikiausių ir labiausiai šildančių  gėrimų visame pasaulyje. Ji geriama nepriklausomai nuo tautybės, dienos laiko ir kulinarinių pomėgių. Rytuose arbatą tūkstančius metų laiko geros sveikatos, laimės ir išminties šaltiniu. Tad nenuostabu, jog metuose egzistuoja ypatinga diena, skirta būtent šiam gėrimui ir minima jau daugiau nei dešimtmetį. Tai – gruodžio 15-oji, Tarptautinė arbatos diena.

Arbata – ne tik aromatingas gėrimas, bet ir efektyvus vaistas, galintis apsaugoti nuo įvairiausių negalavimų. Arbatos nauda sveikatai:

  • mažina stresą, slopindama streso hormonų tokių kaip kortizolis išsiskyrimą;
  • stiprina dantis ir kaulus, trukdydama daugintis bakterijoms;
  • stiprina imuninę sistemą ir saugo nuo infekcijų;
  • stiprina širdį, valo kraujagysles.

Pastaruoju metu pastebima, kad peršalimo ligoms ir simptomams gydyti žmonės vis mieliau renkasi vaistažoles. Apie vaistinius augalus ir jų gydomąsias savybes žmonės žinojo ir juos vartojo jau žiloje senovėje. Iki šių dienų žinoma Hipokrato tiesa, kad pirmasis gydytojas yra gamta, o antrasis – žmogus. Manau visi sutiksime, kad gamta – tarsi stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis, jų gydomosios savybės. Vaistažolės yra ir vaistas, ir maistas. Iš jų paruošta arbata tinka ir profilaktikai, ir įvairioms ligoms gydyti bei organizmui stiprinti, nes joje nėra žmogaus organizmui nepageidaujamo elemento – teino (kofeino). O ir šiaip savomis rankomis surinktų žolelių gėrimas dažnai būna nepalyginamai gardesnis už pirktines aromatizuotas arbatas.

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos Paežerių pagrindinio ugdymo skyriaus  jungtinės ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiams vyko sveikatos valandėlė ,,Močiutės arbatėlė”. Visuomenės sveikatos specialistė mažuosius supažindino su vaistingųjų augalų savybėmis žmogaus organizmui. Vaikams buvo smalsu sužinoti, kokios vaistažolės tinka vienai ar kitai ligai gydyti, kur jos auga, kada renkamos. Ugdytiniai uostė, lietė, apžiūrinėjo vaistažoles, minė mįsles. Gerdami įvairias arbatas, jie vertino skonį, kvapą, spalvą. Skaniausia arbata išrinkta čiobrelių su medumi, o kvapniausia – mėtų.

Arbatos gėrimas, gera nuotaika ir svarbiausia bendravimas nepaliko nė vieno abejingo.

   Visuomenės sveikatos specialistė Reda Tamošaitienė