Dėl Covid-19

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 643 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 53 482 asmenys.  

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 68. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis nustatytas Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere“. Iš viso nustatyta 19 koronavirusinės infekcijos atvejų, iš kurių 18 yra pacientai ir vienas darbuotojas. Atvejai nustatyti atliekant profilaktinį testavimą.

Dar vienas naujas protrūkis vakarykštę parą registruotas Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje – COVID-19 liga patvirtinta šešiems pacientams. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Naujas protrūkis sekmadienį fiksuotas ir Palangoje veikiančioje buhalterinės apskaitos įmonėje, kur koronavirusinė infekcija patvirtinta dviem darbuotojams.

Sekmadienį naujas protrūkis registruotas Telšių medienos apdirbimo įmonėje. Koronavirusinė infekcija patvirtinta dviem darbuotojams. Epidemiologinė diagnostika tęsiama, bendradarbiaujama su įmone dėl profilaktinių tyrimų organizavimo.

Taip pat vakarykštę parą registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kauno sportinės aprangos gamybos įmonėje, maisto pramonės įmonėje Vilniuje, Kaune įsikūrusiose pervežimo, prekybos automobiliais įmonėse, Švenčionių rajone veikiančioje baldų gamybos įmonėje.

Taip pat tęsiasi protrūkis žuvies perdirbimo įmonėje Raseinių rajone. Iš viso registruoti penki susiję COVID-19 ligos atvejai. NVSC Kauno departamento specialistai tyrimui koronavirusinei infekcijai nustatyti užregistravo 59 mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 56.

Taip pat NVSC Kauno departamentas Kaišiadorių rajono švietimo įstaigų vadovams ir Kauno miesto Vaiko gerovės komisijos nariams nuotolinių pasitarimų metu teikė atsakymus į aktualiausius klausimus dėl skiepijimo, serologinių antikūnų testų ir profilaktinių periodinių tyrimų dėl COVID-19 ligos.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija