Nuo 2024 m. birželio 1 d. įsigalioja Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais buvo supaprastintos bei sušvelnintos licencijų prekiauti alkoholiu sąlygos, įteisintas alkoholio dovanojimas reprezentacijai. Verslininkams, kurie prekiauja alkoholiu, leista pateikti daugiau informacijos apie savo produktus.

Departamentas atkreipia dėmesį, kad buvo nustatyta nauja reklamos ribojimų išimtis, pagal kurią leistina informacija galėtų būti pateikiama ne tik mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo vietose, kuriose alkoholiniai gėrimai parduodami vartotojui, alkoholinius gėrimus gaminančių ar jais prekiaujančių įmonių interneto svetainėse, bet ir internetinėse tarpininkavimo paslaugų platformose (informacinės visuomenės paslaugos). Tai reiškia, kad alkoholio reklama nebus laikoma interneto platformose, pavyzdžiui, „(„Bolt“, „Wolt“, „Last Mile“ ir kitos), taip pat kitose internetinėse tarpininkavimo paslaugų platformose („Pigu.lt“, „Amazon.com“ ir kitos) skelbiama informacija.

Pažymėtina, kad platformų valdytojai neperims pardavėjo funkcijų atlikimo iš prekybininko ir atsakomybė už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus teks prekybininkui.

Taip pat nustatyta, kad reklama nebus laikoma objektyvi pažintinė, mokslinė, istorinė informacija apie alkoholinių gėrimų vartojimo būdus, gamybą, tradicijas, pelnytus apdovanojimus.

Verslininkai galės mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti iki 15 laipsnių siekiančiais alkoholiniais gėrimais, tokiais kaip vynas, putojantis vynas, silpni alkoholiniai kokteiliai ir midus.

Bus leidžiama organizuoti degustacijas alkoholinių gėrimų gamybos patalpose. Iki šiol degustacijos buvo leidžiamos tik mugėse ir parodose.

Primename, kad rinkodaros tikslais ir toliau nebus galima dovanoti vartotojams alkoholinių gėrimų, negalima bus dovanoti alkoholinių gėrimų savo įmonės darbuotojams, akcininkams ir savininkams.

Atkreipiame įmonių vadovų dėmesį, kad pasikeitė įstatymo pažeidimo protokolų ir nutarimų taikyti ekonomines sankcijas įteikimo, o tuo pačiu ir įsiteisėjimo tvarka. Pranešimas apie nutarimo priėmimą bus laikomas įteiktu ir įsiteisės praėjus 10 dienų nuo pranešimo išsiuntimo juridiniam asmeniui per E. pristatymo sistemą ar registruotu paštu Juridinių asmenų registre nurodytu įmonės buveinės adresu, ar elektroniniu paštu nurodytu registrų ar valstybės informacinėse sistemose. Įmonės vadovo pareiga užtikrinti kasdienę įmonės veiklą, taip pat ir korespondencijos gavimą įmonės buveinės adresu.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacija

Atnaujinimo data: 2024-06-06