Lietuvą rugsėjį pasieks 110 tūkst. Omikron atmainai adaptuotų vakcinų

Europos Komisijai patvirtinus vakcinas, adaptuotas koronaviruso Omikron atmainos BA.1 potipiui, pirmoji jų siunta pasiekė ir Lietuvą. Iš viso rugsėjį bus pristatyta 100 tūkst. „Comirnaty“ ir apie 10 tūkst. „Spikevax“ adaptuotų vakcinų dozių. Jos bus naudojamos pakartotiniam gyventojų skiepijimui nuo COVID-19 ligos. Šiuo metu pasiskiepyti sustiprinančiąja doze gali gyventojai nuo 12 metų. Antroji sustiprinančioji COVID-19 vakcinos…

Skaityti daugiau...

Ministerija primena, ką reikia daryti pajutus COVID-19 ligos simptomus

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pajutę COVID-19 ligai būdingus simptomus (kosulį, karščiavimą, gerklės ar galvos skausmą ir pan.) gyventojai turėtų likti namuose ir kreiptis į šeimos gydytoją. Registracijos metu galima suderinti pacientui priimtiną konsultacijos formą – kontaktinę arba nuotolinę. Ar reikia atvykti į gydymo įstaigą atlikti COVID-19 ligos tyrimo, visais atvejais sprendžia gydytojas. Gydymo įstaigose…

Skaityti daugiau...

COVID-19 ligos valdymui – naujos priemonės

Artėjant rudeniui, kai padaugėja susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino COVID-19 ligos testavimo tvarką ir epidemijų skelbimo kriterijus. Šie pakeitimai padės užtikrinti sklandų gydymo įstaigų darbą ir suteiks savivaldybėms įrankius augant sergamumui operatyviai reaguoti ir kontroliuoti situaciją. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, šiemet mūsų laukia įprasta mokslo metų pradžia. Tai…

Skaityti daugiau...

NVSC: COVID-19 sergamumo kreivei kylant aukštyn, svarbu laikytis profilaktikos priemonių

Lietuvoje plintant COVID-19 ligai (koronavirusinei infekcijai), Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia gyventojų dėmesį į jau kiek pamirštas prevencines priemones ir ragina visose darbo, prekybos ar laisvalaikio vietose jų laikytis, o pajutus bent menkiausius peršalimo simptomus – likti namuose ir vengti kontakto su kitais žmonėmis. Statistikos departamento duomenimis, per pastarąsias 7 dienas Lietuvoje registruota vidutiniškai po…

Skaityti daugiau...

Šeimos gydytojo kompetencijas papildė COVID-19 ligos diagnostika ir gydymas

Siekiant stiprinti šeimos gydytojo instituciją, jo kompetencijas reglamentuojanti medicinos norma papildyta nuostatomis, kurios leidžia diagnozuoti ir gydyti COVID-19 ligą bei atlikti atitinkamus tyrimus. Tai dar vienas žingsnis tobulinant pirminio lygmens sveikatos priežiūros paslaugas ir įgalinant šeimos gydytoją bei visą jo komandą. Praėjus daugiau nei dviem metams po COVID-19 ligos atsiradimo, medicinos mokslas spėjo ją pažinti,…

Skaityti daugiau...

Esantiesiems didžiausios rizikos grupėje – galimybė nuo rugpjūčio pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze

Nuo rugpjūčio 1-osios sudaroma galimybė pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze Lietuvos gyventojams, susiduriantiems su didesne sunkios ligos rizika. Toks sprendimas paremtas naujausiomis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) bei Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijomis ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbo grupės ekspertų pateiktais siūlymais.  Skiepytis galės šiai grupei priklausantys 60 metų amžiaus ir…

Skaityti daugiau...

„Novavax“ vakcina jau gali būti skiepijami vaikai nuo 12 metų amžiaus

Atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EMA) rekomendaciją, Europos Komisija pakeitė COVID-19 vakcinos „Novavax“ (gamintojas „Nuvaxovid“) registracijos sąlygas ir leido ja skiepyti vaikus nuo 12 metų amžiaus. Registruotis vakcinacijai bus galima nuo 2022 m. liepos 15 d. „Novavax“ vakcina 12–17 metų amžiaus vaikams bus skiriama taip pat kaip 18 metų ir vyresniems asmenims: vakcina bus suleidžiama į…

Skaityti daugiau...

Ką daryti pajutus COVID-19 būdingus simptomus

Pastaruoju metu didėjant sergamumui COVID-19, visuomenės sveikatos specialistai pataria, ką daryti, pajutus COVID-19 būdingus simptomus. Jeigu pradėjote karščiuoti, kosėti, vargina dusulys ar kiti simotomai, rekomenduojama likti namuose bei stebėti savo sveikatą, atlikti savikontrolės greitąjį antigeno testą, kreiptis į gydytoją ir laikytis jo nurodymų. Išsamesnė informacija šiame plakate:       NVSC informacija

Skaityti daugiau...

Sergamumas COVID-19 liga didėja– ruoštis turime dabar

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad sergamumas COVID-19 liga Lietuvoje didėja. Statistikos departamento duomenimis, praėjusią savaitę Lietuvoje registruota vidutiniškai po 400 naujų susirgimų COVID-19 per dieną. NVSC specialistai ragina sekti specialistų skelbiamas rekomendacijas, įsiklausyti į medikų nuomonę ir priimti tinkamą sprendimą dėl skiepijimosi: tie, kurie dar nėra pasiskiepiję – pradėtų skiepijimo kursą, jau turintys…

Skaityti daugiau...

NVSC epidemiologai: vasaros renginiai kviečia, bet budrumas dėl sveikatos turi išlikti

Vasara – paprastai aktyvus renginių metas. Ši vasara taip pat ne išimtis, juolab, kad neseniai  atšaukti visi ribojimai, susiję su ekstremaliąja situacija dėl COVID-19 ligos, ir visuomenės noras dalyvauti renginiuose tikriausiai yra didelis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad tiek dėl pandemijos, tiek dėl kitų užkrečiamųjų ligų, kurios pastaruoju metu kelia susirūpinimą Europoje…

Skaityti daugiau...

Pradėtas pažeidžiamiausių gyventojų skiepijimas ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze

Ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze nuo pirmadienio gali pasiskiepyti visi pilnamečiai gyventojai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais. Pakartotinai pasiskiepyti minėtiesiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po sustiprinančiosios vakcinos dozės, dėl to reikėtų kreiptis į gydantį…

Skaityti daugiau...

Ligonių kasos apmokės testavimą dėl koronaviruso

Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė COVID-19 ligos diagnostikos paslaugų perkėlimui į sveikatos priežiūros įstaigas. Šios paslaugos bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19, keičiama ir šios ligos diagnostikos strategija. Testavimas dėl koronaviruso infekcijos perkeliamas iš mobilių punktų į šalies gydymo įstaigas. Panaikinus mobiliuosius punktus,…

Skaityti daugiau...

Nebelieka COVID-19 ribojimų atvykstantiems iš užsienio, tačiau keliautojai raginami laikytis saugumo rekomendacijų

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės, nebeliks su pandemija susijusių ribojimų atvykstantiems iš užsienio. Nors keliautojams nebereikės pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketos, atlikti tyrimų ir izoliuotis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina nepamiršti įgytų įpročių ir kelionių metu laikytis kelių paprastų taisyklių. Nuo gegužės 1 d. atvykstant…

Skaityti daugiau...

Gydymo įstaigos ir toliau turės užtikrinti COVID-19 plitimo prevenciją

Nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremaliąją padėtį dėl COVID-19 ligos ir toliau gydymo įstaigos turės užtikrinti viruso plitimo prevenciją. Gydymo įstaigų lankytojai turės laikytis infekcijų kontrolės taisyklių, bus įdiegiamos įvairios organizacinės skambučių valdymo, pacientų informavimo priemonės. Siekiant užtikrinti, kad COVID-19 liga neplistų gydymo įstaigose, pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos privalės turėti papildomas…

Skaityti daugiau...

Keičiamas COVID-19 infekcijos valdymas

Nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos, keičiama COVID-19 ligos valdymo strategija. Testavimas dėl COVID-19 ir vakcinacija bus vykdomi šalies gydymo įstaigose, nebelieka mobiliųjų punktų, tyrimai bus atliekami tik simptomus jaučiantiems asmenims šeimos gydytojo sprendimu, o dėl tyrimų poreikio prieš hospitalizuojant spręs gydymo įstaigų vadovai. Testavimas dėl COVID-19 ligos iš mobilių…

Skaityti daugiau...

Reabilitacija po COVID-19: kas priklauso?

5 tūkstančiai – tiek koronavirusu persirgusių žmonių pasinaudojo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamomis reabilitacijos paslaugomis praėjusiais metais, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). „Žmonėms, prasirgusiems COVID-19 liga, PSDF lėšomis apmokamos tiek stacionarinės, tiek ambulatorinės medicininės ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugos. Pernai tokiems pacientams buvo suteikta daugiau nei 2 tūkst. ambulatorinių bei 3,5…

Skaityti daugiau...

Likus vis mažiau reikalavimų, NVSC primena, kaip saugotis COVID-19

Sergamumas COVID-19 šiuo metu slopsta, ribojimų, skirtų mažinti infekcijos plitimą visuomenėje, lieka vis mažiau. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologai primena, kaip turėtume elgtis, kad ir toliau galėtume mėgautis į įprastas vėžes sugrįžtančiu gyvenimu. Panaikinus privalomą reikalavimą viešosiose uždarose erdvėse dėvėti kaukes, vis rečiau parduotuvėje, kino ar teatro salėje, kitoje viešoje vietoje galima sutikti žmogų su…

Skaityti daugiau...

NVSC primena: susirgus COVID-19, izoliaciją ir jos trukmę nustato gydytojas, o ne NVSC

Mažėjant COVID-19 ribojimų, nuo balandžio 4 d. iki 5 dienų sutrumpintas ir COVID-19 sergančiųjų izoliacijos laikas. NVSC pabrėžia, kad kaip ir iki šiol, taip ir dabar izoliaciją ir jos trukmę sergantiems asmenims nustato ne NVSC, o gydytojas. Tad gavus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertinęs būklę, nustatys izoliacijos…

Skaityti daugiau...

Nuo balandžio 4 d. kaukių dėvėjimas – rekomenduojamas, trumpinamas COVID-19 ligonio izoliacijos laikotarpis

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą. Nors kaukių dėvėjimas nebus privalomas, jis išlieka rekomenduojamas uždarose erdvėse, kur nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo,…

Skaityti daugiau...

Išlieka ribojimai kelionėms iš trečiųjų šalių, tačiau nebereikės pildyti Keleivio anketos

Atsižvelgdama į stebimą sergamumo COVID-19 liga kilimą kai kuriose šalyse, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš trečiųjų šalių, taikant iki šiol galiojusias išimtis tam tikroms valstybėms ir asmenų kategorijoms. Operacijų vadovo sprendimu atvykstantiems į Lietuvą iš trečiųjų šalių nuo kovo 31 d. panaikinamas reikalavimas pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Keleivio anketą.…

Skaityti daugiau...

Lieka vis mažiau pandemijos valdymo ribojimų renginiuose ir kino teatruose

Nuo penktadienio, kovo 18 d., žmonių srautų valdymas renginiuose išlieka rekomendacinio pobūdžio, o kino teatruose galės lankytis daugiau gerbėjų – atsisakoma reikalavimo išlaikyti laisvos kėdės atstumą tarp ne kartu atėjusių žiūrovų, jei valgoma ar geriama. Primename, kad iki šiol renginių organizatoriai privalėjo užtikrinti srautų valdymą, o kai žiūrovų ir dalyvių skaičius viršijo pusė tūkstančio asmenų…

Skaityti daugiau...

Koronaviruso prevencinės priemonės turi būti mūsų kasdienybė

Tebesitęsiant COVID-19 pandemijai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad profilaktinių priemonių laikymasis ir toliau turėtų būti mūsų kasdienis įprotis. Nors pastaruoju metu atšaukta daugelis ribojimų – nebereikia izoliuotis sužinojus apie kontaktą su sergančiu žmogumi, izoliacija netaikoma ir grįžus iš užsienio valstybės, neribojamas lankytojų skaičius parduotuvėse, visgi kitos infekcijų plitimą mažinančios…

Skaityti daugiau...

Renginiuose uždarose erdvėse galima dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes

Nuo šiandien, kovo 8 d., renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes. Primename, kad tiek medicininės kaukės, tiek respiratoriai turi būti dėvimi tinkamai – jie turi visiškai priglusti prie veido ir dengti nosį ir burną. FFP2 lygio respiratoriai arba medicininės…

Skaityti daugiau...

Pasaulyje 16 proc. sumažėjo naujų susirgimo atvejų ir dešimtadaliu mirčių nuo COVID-19 ligos

Pasaulyje susirgimų koronaviruso (SARS-CoV-2) infekcija bei mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius ir toliau mažėja, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Pasak PSO, aštuntąją šių metų savaitę (vasario 21-27d.) pasaulyje registruota 16 proc. mažiau susirgimų ir 10 proc. mažiau mirčių nuo koronaviruso infekcijos sukeltos COVID-19 ligos, palyginus su savaitę anksčiau. PSO atkreipia dėmesį, kad pasaulyje per savaitę…

Skaityti daugiau...

COVID-19 pacientų gydymui ligoninėse bus naudojamas dar vienas vaistas

Lietuvos gydymo įstaigas netrukus pasieks naujas vaistinis preparatas, skirtas COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti – „Xevudy“ (veiklioji medžiaga – sotrovimabas). Dalyvaudama bendrame pirkime kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, Lietuva įsigijo šio vaisto kiekį, kurio užteks 1008 pacientų gydymui. Įsigyti vaistai jau pasiekė Lietuvą ir netrukus bus paskirstyti pagrindinėms šalies ligoninėms. Farmacijos kompanijų „GlaxoSmithKline“…

Skaityti daugiau...

Lietuvą pasiekė nauja vakcina nuo COVID-19 ligos

Pirmadienį Lietuvą pasiekė pirmoji farmacijos kompanijos „Novavax“ sukurtos COVID-19 vakcinos „Nuvaxovid“ siunta, kurią sudaro 45 tūkst. vakcinos dozių. Per kelias dienas jos bus paskirstytos skiepijančioms gydymo įstaigoms, registracija skiepijimui šia vakcina taip pat prasidės artimiausiomis dienomis. Skiepytis „Nuvaxovid“ vakcina gali dar nesiskiepiję gyventojai, sulaukę 18 metų. Vakcina suleidžiama dviem dozėmis, tarp jų daroma trijų savaičių…

Skaityti daugiau...

Paveiktų šalių sąrašo nebėra, tačiau reikalavimai ir rekomendacijos keliautojams išlieka. Kokie jie?

Nuo šiandien, vasario 23 d., nebelieka COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašo, tačiau reikalavimai keliautojams, nustatyti kituose teisės aktuose, galioja ir toliau. Dėl to teikiame apibendrintą informaciją dėl privalomų reikalavimų keliautojams ir kitas su kelionėmis susijusias rekomendacijas. Keliautojams, atvykstantiems iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių (ES, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos), Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės…

Skaityti daugiau...

Keičiasi izoliavimo tvarka: NVSC nedarbingumo pažymėjimų asmenims, turėjusiems artimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga, nebeišduos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad nuo rytojaus, t. y. vasario 23 d., keičiasi izoliacijos tvarka asmenims, turėjusiems artimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga. Šiems asmenims nebus privaloma izoliuotis, taip pat nebus išduodamas ir nedarbingumo pažymėjimas. Primename, kad iki šiol izoliuotis privalėjo kartu gyvenantys asmenys, nepaisant imunizacijos statuso, t. y.…

Skaityti daugiau...

Sąlytį su COVID-19 sergančiais žmonėmis turėjusiems asmenims – izoliacija nebeprivaloma

Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę,…

Skaityti daugiau...

Dėl mažesnės administracinės naštos šeimos gydytojai pagelbės didesniam skaičiui sergančiųjų COVID-19

Šalyje itin sparčiai plintant koronaviruso Omikron atmainai, siekiama optimizuoti šeimos gydytojų darbą, dėl to jau nuo šios savaitės jiems nebelieka prievoles esveikata.lt sistemoje užregistruoti kiekvieno lengva ar vidutine COVID-19 ligos forma persirgusio paciento arba paciento, kuriam buvo diagnozuota besimptomė ligos forma, pasveikimo nuo šios ligos fakto. Tai reiškia, kad pasveikimo faktui konstatuoti šeimos gydytojui nebereikia…

Skaityti daugiau...

COVID-19 susirgusiems palaikomojo gydymo, slaugos ir socialinės globos įstaigų darbuotojams bei pacientams – trumpesnė izoliacijos trukmė

Palaikomojo gydymo ir slaugos, socialinės globos įstaigų darbuotojams ir šių įstaigų paslaugas gaunantiems gyventojams, sergantiems COVID-19 liga, trumpinamas privalomos izoliacijos laikotarpis. Nuo šio antradienio jiems taikomos privalomos izoliacijos laikotarpis yra toks pat kaip ir kitiems tokia pačia koronaviruso ligos sunkumo forma sergantiems žmonėms. Šių įstaigų darbuotojams, sergantiems lengva ar vidutine COVID-19 ligos sunkumo forma (išskyrus…

Skaityti daugiau...

Nebelieka ribojimų atvykstantiems iš ES valstybių

Nuo antradienio, vasario 15 d., atvykti į Lietuvą iš Europos ekonominės erdvės šalių bus paprasčiau – neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato nebus prašoma, net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs COVID-19 liga. Atvykti į Lietuvą galės prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos prisijungusių trečiųjų šalių piliečiai bei jose teisėtai gyvenantys asmenys, tačiau vakcinacijos arba persirgimo kriterijų…

Skaityti daugiau...

Nebelieka izoliacijos reikalavimo atvykstantiems iš užsienio

Nuo pirmadienio, vasario 14 d., iš trečiųjų šalių atvykstantiems asmenims nebus taikomas reikalavimas izoliuotis. Visoms pasaulio šalims atsidūrus geltonoje zonoje, iš bet kurios valstybės atvykstantys keliautojai turės užpildyti keleivio anketą ir pateikti dokumentą, patvirtinantį vieną iš trijų faktų: vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba prieš kelionę gautą neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Vakcinaciją patvirtinantis…

Skaityti daugiau...

Laikinai stabdomas testavimas kaupinių PGR tyrimais ugdymo įstaigose

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bei siekiant ieškoti galimybių, kaip padidinti laboratorijų darbo pajėgumus, nuo pirmadienio, vasario 7 d., ugdymo įstaigose laikinai stabdomi kaupinių tyrimai. Mokiniai ir toliau galės periodiškai testuotis savikontrolei skirtais testais kas 3-5 dienas. Kaupinių PGR tyrimo taikymas leido su mažiau išteklių greičiau ištirti daugiau mokyklinio amžiaus vaikų, tačiau mėginių grupavimą į kaupinius…

Skaityti daugiau...

Prašymus dėl nedarbingumo pažymėjimo pateikti galima iki paskutinės izoliacijos dienos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ragina asmenis, kurie izoliuojasi po sąlyčio su COVID-19 susirgusiais šeimos nariais ar kitais kartu gyvenančiais asmenimis, neskubėti teikti prašymų dėl nedarbingumo pažymėjimų. Tai galima padaryti iki paskutinės izoliacijos dienos. Primename, kad izoliacijos terminas asmenims, kurie turėjo sąlytį šeimoje, t. y., kai jie izoliuojasi dėl to, kad suserga šeimos narys ar kitas…

Skaityti daugiau...

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po pilnos vakcinacijos bus išduodamas 270-čiai dienų, o Lietuvoje galios septynis mėnesius

2022 m. vasario 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze – neribotam laikui. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo laikas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios šalies taisyklių. Kontaktinėms veikloms…

Skaityti daugiau...

Atnaujinta izoliacijos tvarka visuomenei: izoliuotis turės tik turėję sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19

Nuo pirmadienio, sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams. Pagal patikslintą tvarką, izoliuotis reikės tik tuo atveju, jeigu…

Skaityti daugiau...

Ppaveiktų šalių sąraše pakeitimų nenumatyta

Sausio 24–30 d., paveiktų šalių sąrašas nesikeis, jis išlieka toks pat, kaip šią savaitę. Tai reiškia, kad visos pasaulio šalys lieka raudonoje ir pilkoje zonoje, o iš užsienio atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems (arba sirgusiems anksčiau nei prieš 180 dienų) asmenims prieš pat kelionę būtina atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos, o atvykus į Lietuvą izoliuotis 7…

Skaityti daugiau...

Vartojant maistą ir gėrimus kino seanso metu – vienos kėdės atstumas tarp žiūrovų

Atnaujinus koronaviruso pandemijos metu galiojančius reikalavimus, nuo pirmadienio, sausio 24 d., kino teatro ar kino klubo salėje tarp sėdinčių ne kartu atėjusių asmenų reikės palikti bent vieną laisvą kėdę, jeigu salėje yra vartojamas maistas ir gėrimai. Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA. Primename, kad kino teatruose 6 metų ir vyresniems asmenims būtina dėvėti respiratorius, tačiau juos…

Skaityti daugiau...

Kaip išsirinkti tinkamą respiratorių

Vykdami į renginį ar kino teatrą gyventojai turi pasirūpinti tinkamais respiratoriais. Rinktis reikėtų FFP2 arba FFP3 tipo respiratorius be vožtuvo, pažymėtus CE ženklu, kuris patvirtina produkto atitikimą Europos Sąjungos (ES) reikalavimams. Ant pakuotės taip pat turėtų būti nurodyta ES atitikties deklaracija „EN 149: 2001 + A1: 2009“. Šį standartą atitinkantys FFP2 tipo respiratoriai sulaiko ne…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: protrūkių žemėlapyje reikšmingų poslinkių nėra

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, jog antrąją šių metų savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių žemėlapyje situacija, lyginant su laikotarpiu prieš tai, išliko nepakitusi. Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuota 320 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių. NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės teigimu, Omikron…

Skaityti daugiau...

Asmenims, kurie izoliavosi iki taisyklių pakeitimų, izoliacijos laikotarpis gali būti trumpinamas nereikalaujant PGR tyrimo

Šią savaitę (sausio 17-23 d.) asmenys, kuriems privalomoji izoliacija paskirta iki sausio 17 d. (t. y. iki sausio 16 d. imtinai), susitrumpinti izoliacijos laikotarpį galės užpildę elektroninį prašymą, neatlikę PGR tyrimo. Pagal iki sausio 17 d. galiojusias izoliacijos taisykles, izoliuoti asmenys – tiek po sąlyčio su sergančiuoju, tiek atvykę iš užsienio, galėjo susitrumpinti izoliacijos laiką ne anksčiau…

Skaityti daugiau...

Dėl sąlyčio su COVID-19 sergančiaisiais ir atvykusiems iš užsienio izoliuotiems asmenims nedarbingumo pažymėjimus išduos NVSC

Pasikeitus izoliacijos bei nedarbingumų išdavimo tvarkai, nedarbingumo pažymėjimus izoliuotiems asmenims nuo šio pirmadienio išduos Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Iki šiol sąlytį su COVID-19 sergančiaisiais turėjusiems arba iš užsienio grįžusiems asmenims privalomos izoliacijos atveju nedarbingumo pažymėjimą išduodavo šeimos gydytojai po to, kai NVSC pateikdavo jiems pažymas apie privalomą izoliaciją. Nuo šiol tokių pažymų nebelieka, o…

Skaityti daugiau...

ES / EEE šalys į naujuosius žengė turėdamos 46 procentų omikron atmainos paplitimą

ES / EEE šalys į naujuosius metus žengė turėdamos 46 procentų omikron atmainos paplitimą.  Apie tai šį penktadienį pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC). Pasak ECDC, daugumoje šalių naujų COVID-19 ligos atvejų ir hospitalizavimo rodikliai buvo dideli ir didėjo, o mirties atvejų ir intensyviosios terapijos skyrių pacientų skaičius išliko stabilus. Savo pranešime ECDC…

Skaityti daugiau...

Atnaujinama izoliacijos tvarka: trukmė mažinama iki savaitės, tačiau izoliuotis turės visi turėję sąlytį artimoje aplinkoje

Nuo pirmadienio, sausio 17 d., iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų…

Skaityti daugiau...

Nuo pirmadienio renginiuose uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius

Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.  Respiratorių leidžiama nedėvėti neįgalumą…

Skaityti daugiau...

Izoliacija atvykstantiems iš užsienio trumpinama iki septynių dienų

Kitą savaitę, sausio 17–23 d., galios toks pat paveiktų šalių sąrašas, kaip šią savaitę. Tai reiškia, kad visos pasaulio šalys lieka raudonoje ir pilkoje zonoje, o iš užsienio atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems (arba sirgusiems anksčiau nei prieš 180 dienų) asmenims prieš pat kelionę būtina atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos, o atvykus į Lietuvą izoliuotis. Izoliacijos…

Skaityti daugiau...

Trumpinama besimptome COVID-19 liga sergančių žmonių izoliacija

Nuo pirmadienio, sausio 17 d., žmonės, kuriems bus nustatyta besimptomė COVID-19 liga, galės izoliuotis trumpiau – nebe 10 dienų, o 7 dienas. Pacientams, sirgusiems besimptomės formos COVID-19 liga, izoliacija galės būti nutraukiama po 7 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu ar atlikus antigeno testą buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos. Sveikatos apsaugos…

Skaityti daugiau...

Dėl sąlyčio su COVID-19 sergančiaisiais ir atvykusiems iš užsienio izoliuotiems asmenims nedarbingumo pažymėjimus išduos NVSC

  Pasikeitus izoliacijos bei nedarbingumų išdavimo tvarkai, nedarbingumo pažymėjimus izoliuotiems asmenims nuo šio pirmadienio išduos Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Iki šiol sąlytį su COVID-19 sergančiaisiais turėjusiems arba iš užsienio grįžusiems asmenims privalomos izoliacijos atveju nedarbingumo pažymėjimą išduodavo šeimos gydytojai po to, kai NVSC pateikdavo jiems pažymas apie privalomą izoliaciją. Nuo šiol tokių pažymų nebelieka,…

Skaityti daugiau...

Vaikams – daugiau laiko pasiskiepyti nuo COVID-19, Ministerija ragina nedelsti

Primename, kad Vyriausybės sprendimu iki kovo 1 d. atidedama sąlyga vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių iki 16 metų amžiaus turėti Galimybių pasą, norint patekti į prekybos, paslaugų ir pramogų vietas. Šio sprendimo tikslas – suteikti daugiau laiko vaikams pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos. Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į sparčiai plintančią koronaviruso Omikron atmainą, ragina…

Skaityti daugiau...

Trumpinama besimptome COVID-19 liga sergančių žmonių izoliacija

Nuo pirmadienio, sausio 17 d., žmonės, kuriems bus nustatyta besimptomė COVID-19 liga, galės izoliuotis trumpiau – nebe 10 dienų, o 7 dienas. Pacientams, sirgusiems besimptomės formos COVID-19 liga, izoliacija galės būti nutraukiama po 7 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu ar atlikus antigeno testą buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos. Sveikatos apsaugos…

Skaityti daugiau...

Pirminiai duomenys rodo, kad vakcinos nuo COVID-19 išlieka veiksmingos nuo sunkios ligos eigos ir hospitalizavimo, kurį sukelia „Omicron“ variantas

Europos vaistų agentūra (EVA) toliau stebi naujus duomenis apie vakcinų nuo COVID-19 ligos veiksmingumą, taip pat ir ligą, kurią sukelia „Omicron“ variantas, šiuo metu sparčiai plintantis visoje ES.   Nors atrodo, kad „Omicron“ atmaina yra labiau užkrečiama nei kiti variantai, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės (JK) ir kai kurių ES šalių tyrimai rodo, kad rizika patekti…

Skaityti daugiau...

NVSC: epidemiologinė situacija šalyje išlieka sudėtinga

Atsisakyti susibūrimų, svariai sumažinti bet kokius kontaktus, jei įmanoma – dirbti nuotoliniu būdu, laikytis visų infekcijos prevencijos priemonių, stebėti savo ir artimųjų sveikatą, pajutus net menkiausius viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingus simptomus, likti namuose – šių taisyklių laikytis ir atsakingai vertinti situaciją, siekiant stabdyti viruso plitimą, ragina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Pasak jų,…

Skaityti daugiau...

Paveiktų šalių sąraše visos pasaulio šalys atsidūrė raudonoje ir pilkoje zonoje

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, visos pasaulio šalys nuo sausio 10 d. patenka į raudoną ir pilką zoną. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš Pietų Afrikos regiono valstybių nebebus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, o galios raudonos ir pilkos zonos izoliacijos bei tyrimų reikalavimai. Iš raudonos ir pilkos zonos atvykstantiems neskiepytiems ir nepersirgusiems (arba sirgusiems anksčiau…

Skaityti daugiau...

Atnaujinta izoliavimo tvarka sąlytį turėjusiems gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams

Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Pasiskiepiję ir persirgę sąlytį turėję asmenys, kurie gavo neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučia ligos simptomų, galės tęsti darbą, tačiau turės atlikti papildomą…

Skaityti daugiau...

Vakcinavimo tinklo plėtra: nuo COVID-19 skiepys visos šeimos gydytojo paslaugas teikiančios gydymo įstaigos Lietuvoje

Nuosekliai vykdant vakcinacijos vietų plėtrą, jau nuo sausio 17 dienos operacijų vadovo sprendimu visos viešosios ir privačios gydymo įstaigos, teikiančios šeimos medicinos paslaugas, įpareigojamos užtikrinti gyventojų skiepijimą COVID-19 vakcina. Tai padės užtikrinti sėkmingą vakcinacijos proceso tęstinumą ir geresnį vakcinų prieinamumą kiekvienam šalies gyventojui.  Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklauso 415 viešųjų ir privačių gydymo įstaigų, teikiančių…

Skaityti daugiau...

NVSC primena: susirgus COVID-19 nebūtina laukti specialistų skambučio, raginama pildyti anketą

Paprastai visiems COVID-19 užsikrėtusiems asmenims, gavusiems teigiamą PGR tyrimo rezultatą, skambina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, atliekantys  epidemiologinę apklausą, ir aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, lankytas vietas, teiraujasi, su kuo jie artimai bendravo užkrečiamuoju laikotarpiu. Lietuvoje didėjant sergamumo COVID-19 rodikliams, NVSC specialistai ragina susirgusiuosius nelaukti epidemiologų skambučio, o patiems pateikti svarbią informaciją užpildant specialiai tam skirtą…

Skaityti daugiau...

Pasiskiepyti sustiprinančiąja doze galės ir persirgę gyventojai, revakcinuotis „Janssen“ vakcina bus galima anksčiau

  Pagal pilną schemą nuo COVID-19 ligos paskiepyti ir šia liga persirgę gyventojai nuo šiol taip pat galės pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze. Atnaujinta skiepijimo tvarka taip pat numato galimybę „Janssen“ vakcina pasiskiepijusiems gyventojams anksčiau gauti sustiprinančiąją tos pačios vakcinos dozę – tai padaryti jau galima ne po 120, o po 60 dienų. „Janssen“ vakcina pasiskiepiję…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: kol kas protrūkių žemėlapyje stebimi palankūs ženklai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, jog paskutiniąją 2021-ųjų savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių sumažėjo dar penktadaliu. Teigiami poslinkiai stebimi dvi savaites iš eilės po prieš tai kelis mėnesius trukusio aktyvių COVID-19 ligos protrūkių plėtimosi. NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės teigimu,…

Skaityti daugiau...

Lietuvoje iš viso 74 omikron atvejai: įvežtiniai atvejai sudaro mažiau nei pusę jų

Pagal naujausius laboratorijų pateiktus duomenis, Lietuvoje šiuo metu iš viso patvirtinti 74 omikron atvejai.  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atliktų epidemiologinių tyrimų duomenimis, įvežtinių atvejų dalis mažėja lyginant su ankstesniais duomenimis. Šiuo metu įvežtiniai atvejai sudaro mažiau nei pusę (38 proc.) visų patvirtintų omikron atvejų. Didžioji dalis visų patvirtintų omikron atvejų yra nustatyti Vilniaus apskrityje, kiti…

Skaityti daugiau...

COVID-19 antikūnų tyrimas

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI 1. Kam atliekami nemokami kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai antikūnų tyrimai?  Vieną kartą: ne anksčiau kaip po 90 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą gyventojams, kurie nėra vakcinuoti sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze ar nėra sirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (neturi diagnozės, patvirtintos teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu);…

Skaityti daugiau...

Paskutiniąją praėjusių metų savaitę padidėjo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje paskutiniąją praėjusių metų savaitę bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo, taip pat išaugo ir gripo atvejų skaičius. 2021 m. gruodžio 27–2022 m. sausio 2 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 53 atvejus 10 tūkst. gyventojų,…

Skaityti daugiau...

NKC plečia vakcinacijos apimtis ir kviečia iškart pratęsti Galimybių paso galiojimą

Gruodžio 28 d. įsigaliojus naujoms Galimybių paso taisyklėms ir siekiant užtikrinti didesnį bei patogesnį vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) prieinamumą Lietuvoje, Nacionalinis kraujo centras (NKC) ne tik plečia vakcinacijos apimtis įrengdamas naujas skiepijimo vietas, bet ir jose dirbti nukreipdamas daugiau profesionalų. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad pasiskiepijus sustiprinančiąja doze Galimybių pasas pratęsiamas iškart neribotam galiojimui, o…

Skaityti daugiau...

NVSC: aktyvių COVID-19 protrūkių sumažėjo penktadaliu

Priešpaskutinę šių metų savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių Lietuvoje fiksuota 20 proc. mažiau, lyginant su laikotarpiu prieš tai – rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Protrūkių žemėlapyje palankios tendencijos stebimos visuose sektoriuose. NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės teigimu, nepaisant, jog situacija…

Skaityti daugiau...

Atsako specialistai: ar buityje dezinfekantams reikėtų teikti pirmenybę

Nors koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) pandemijos metu žmonės itin intensyviai naudoja rankų ir paviršių dezinfekantus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai pastebi, kad ne visada tai geriausia išeitis. Beveik visais atvejais, siekiant sukurti švarią ir saugią aplinką, buityje pakanka reguliaraus patalpos valymo, dažno vėdinimo, rankų plovimo paprastu muilu – atsakingai naudoti biocidinius produktus,…

Skaityti daugiau...

SAM informuoja apie Galimybių paso pakeitimus nuo gruodžio 28 d.

Nuo gruodžio 28 d. šalies gyventojams, pasiskiepijusiems pagal pilną vakcinacijos planą prieš daugiau nei 7 mėn., Galimybių pasas arba jam alternatyvūs dokumentai nebegalios. Atsižvelgiant į planuojamus pokyčius, gyventojams, kuriems jau atėjo laikas skiepytis sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze, rekomenduojama registruotis vakcinai ir pasiskiepyti. Galimybių pasas ar jam alternatyvūs dokumentai galios 16 m. ir vyresniems: vakcinuotiems asmenims:…

Skaityti daugiau...

Protrūkių žemėlapyje situacija išlieka stabili

Praėjusią savaitę, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, reikšmingų pokyčių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių žemėlapyje nefiksuota. Iš viso praėjusios savaitės pabaigoje registruotas 701 aktyvus protrūkis, kai savaitę prieš tai jų buvo 683. NVSC gyd. epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, nors pastarąsias tris savaites protrūkių skaičius svyruoja tai į vieną,…

Skaityti daugiau...

Pokyčiai nuo gruodžio 28 d.: darbuotojai turės skiepytis sustiprinančiąja doze arba testuotis

Nuo gruodžio 28 d. šalies darbuotojai, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 prieš daugiau nei 210 d., privalės skiepytis sustiprinančiąja doze arba periodiškai profilaktiškai testuotis.  Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pasiskiepyti pirmą kartą arba gauti sustiprinančiąją COVID-19 vakcinos dozę gyventojai gali registruodamiesi internetu Koronastop.lt arba telefonu 1808. Pasiskiepyti taip pat galima kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose…

Skaityti daugiau...

Skiepytis sustiprinančiąja doze gyventojai bus kviečiami anksčiau

Siekiant padidinti vakcinos efektyvumą prieš naująją koronaviruso atmainą Omikron, gyventojams skiepytis sustiprinančiąja doze nuo trečiadienio bus galima anksčiau – praėjus trims mėnesiams po pilnos vakcinacijos. Gyventojai, kurie pasiskiepijo „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis pagal pilną skiepijimo schemą, praėjus 90 dienų imuniteto sustiprinimui galės rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakciną. Revakcinacija „Spikevax“ vakcina bus atliekama suleidžiant pusę…

Skaityti daugiau...

Plečiamos asmenų grupės, galinčios nemokamai išsitirti COVID-19 antikūnus

Nuo gruodžio 17 dienos vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo. Vieną kartą nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas ir toliau bus atliekamas asmenims, vakcinuotiems pagal pilną…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas ir iš užsienio atvykusių asmenų testavimo tvarka

Nuo pirmadienio, gruodžio 20 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės ir Gran Kanarijos salos bei Prancūzijos Gviana. Iš raudonos į geltoną zoną pasislinks Rumunija. Atvykusiems iš raudonos ir pilkos zonos valstybių ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo bus rekomenduojama atlikti PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti. Ši…

Skaityti daugiau...

Sveikatos apsaugos ministerija teikia atnaujintas rekomendacijas šventiniam laikotarpiui

Prieš gražiausias metų šventes dauguma gyventojų skuba aplankyti artimuosius, draugus ir kolegas, lankosi prekybos centruose, renginiuose, kuriuose artimas kontaktas su kitais žmonėmis dažnai yra neišvengiamas. Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, plintančiai 3–5 kartus sparčiau nei kitos atmainos, šios, džiaugsmą nešančios šventinės tradicijos, gali tapti ir rizikos bei…

Skaityti daugiau...

Pirmieji patvirtinti Omikron atvejai Lietuvoje yra susiję su kelionėmis į užsienį

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad abu pirmieji Omikron atmainos atvejai, nustatyti Lietuvoje, Vilniuje, yra susiję su kelionėmis į užsienį, tačiau tarpusavio sąsajų nenustatyta. Susirgusieji nurodė, kad jautė COVID-19 ligai būdingus simptomus. Sąlytį turėję asmenys nustatyti, su visais jais susisiekta, jie izoliuojasi ir testuojasi.   Visi sąlytį turėję asmenys izoliuojasi pagal sugriežtintas taisykles, t. y. jie…

Skaityti daugiau...

Apie pacientų gautus COVID-19 tyrimų rezultatus šeimos gydytojai informuojami žinute

Pacientui atlikus tyrimą dėl COVID-19 ligos, šeimos gydytojai apie gautą rezultatą yra informuojami žinute e. sveikatos sistemoje. Gydytojui pageidaujant, šios žinutės gali būti siunčiamos ir jo elektroniniu paštu. Pranešimus apie savo pacientams atliktus COVID-19 ligos tyrimus šeimos gydytojai mato prisijungę prie specialisto paskyros darbalaukio skiltyje „Naujausi pranešimai“. Gydytojų patogumui COVID-19 tyrimo atsakymas rodomas pranešimo pavadinime.…

Skaityti daugiau...

Lietuvą pasiekė pirmoji 5–11 metų vaikams skirtų COVID-19 vakcinų siunta

Gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ pirmadienį pristatė į Lietuvą pirmąsias vakcinas, skirtas 5–11 metų vaikų skiepijimui nuo COVID-19 ligos. Pirmąją siuntą sudaro 78 tūkst. sumažinto tūrio „Comirnaty“ vakcinos dozių, kurios per kelias dienas bus paskirstytos skiepijančioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. Vakcinuotis nuo koronaviruso infekcijos jau užregistruota daugiau nei 2 tūkst. šios amžiaus grupės vaikų. 5–11 metų…

Skaityti daugiau...

Atnaujinto paveiktų šalių sąrašo geltoną zoną papildo 4 teritorijos

Nuo pirmadienio, gruodžio 13 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo geltoną zoną iš raudonos perkeliamos trys Ispanijos Karalystės salos: Fuerteventūra, Tenerifė ir Gran Kanarija bei Prancūzijos užjūrio regionas Prancūzijos Gviana. Primename, kad priklausomai nuo to, kokios zonos šalyse keliautojas lankėsi 14 dienų laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą, jam taikomi skirtingi reikalavimai.   Zona NVSC…

Skaityti daugiau...

Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir per šventes

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą ir reikiamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams šventiniu laikotarpiu bei sumažinti pacientų srautus ligoninių priėmimo skyriuose, pirmines ambulatorines ir kai kurias specializuotas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos, COVID-19 tyrimus atliekančios laboratorijos, mobilieji punktai ir karščiavimo klinikos dirbs ir šventinėmis dienomis – gruodžio 24–26 d. Ilgąjį savaitgalį asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) laboratorijos,…

Skaityti daugiau...

Plečiamas asmenų, galinčių atlikti nemokamą antikūnų tyrimą, sąrašas

Nuo gruodžio 4 d. nemokamai atlikti antikūnų tyrimą galės ne tik pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepiję šalies gyventojai, bet ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų. Kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą. Asmuo pasiskiepijęs pagal…

Skaityti daugiau...

SAM primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugos taisyklių

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai plinta COVID-19 viruso Delta ir Omikron atmainos, kuriomis užsikrėsti pakanka trumpesnio kontakto ir mažesnio viruso kiekio nei įprastai, ragina gyventojus saugoti savo ir artimųjų sveikatą viešajame transporte – tinkamai dėvėti apsaugines medicinines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis kitų būtinų saugos reikalavimų. Naudodamiesi viešuoju…

Skaityti daugiau...

Nuo gruodžio 1 d. pasiskiepiję žmonės galės atlikti nemokamą antikūnų testą

Nuo šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas. Kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną…

Skaityti daugiau...

Nuo gruodžio 1 d. mokyklose kaukes turi dėvėti ir pradinukai

Sveikatos apsaugos ministro-operacijų vadovo sprendimu, nuo gruodžio 1 d. švietimo įstaigose medicinines kaukes turi dėvėti ir pradinių klasių mokiniai. Jei tėvai neaprūpina vaiko tinkamomis kaukėmis, jas turėtų suteikti mokykla.   „Visi norime, kad mūsų vaikai būtų saugūs. Teisingai dėvimos kaukės sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 ir suaugusiems, ir vaikams. Vienintelė sąlyga – ir tėvai, ir mokytojai,…

Skaityti daugiau...

Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas (GP)), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas. GP bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento. Privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims GP bus išduodamas tik atlikus…

Skaityti daugiau...

Testavimas dėl COVID-19 nuo gruodžio 1 d. taps mokamas: kaip reikės testuotis darbuotojams?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino tvarką, kaip nuo gruodžio 1 d. šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19. Mobiliuose punktuose tyrimai nebebus atliekami. Išimtys bus taikomos kai kurioms asmenų grupėms, kurioms išliks teisė testuotis valstybės lėšomis. SAM primena, kad visą pandemijos laikotarpį COVID-19 testavimas turėjo svarbią reikšmę pandemijos valdymo kontekste ir padėjo saugiai sugrįžti į…

Skaityti daugiau...

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir Galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d., registracijos bus atšaukiamos. Privalomai testuotis turintiems asmenims tyrimai nebebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis, todėl jiems mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno…

Skaityti daugiau...

Atvykstantiems iš Pietų Afrikos regiono valstybių bus privaloma izoliacija ir du papildomi tyrimai

Pietų Afrikos regione plintant naujai potencialiai pavojingai koronaviruso atmainai, atvykstantiems iš septynių šio regiono valstybių nuo šeštadienio, lapkričio 27 d., bus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 liga. Portugalijai patekus į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną, nuo pirmadienio, lapkričio 29 d., iš jos atvykstantys keliautojai, kurie nėra…

Skaityti daugiau...

Specialistai primena, kad nėščiosios ir žindančios mamos neturėtų atidėti skiepų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukia daug klausimų apie skiepus nėščiosioms, planuojančioms pastoti ir žindančioms moterims. Specialistai primena, kad šios moterys turėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju ir pandemijos metu neatidėtų skiepų nuo Covid-19 infekcijos ir nuo gripo. Nėščiosios serga sunkiau Mokslinių tyrimų duomenimis, nėščiosios COVID-19 infekcija serga sunkiau nei to…

Skaityti daugiau...

Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitę – raginimas pasitikrinti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie SAM specialistai ragina gyventojus  įvertinti savo riziką ir išsitirti dėl hepatitų ir ŽIV. Į tai dėmesį atkreipia ir lapkričio 22-29 dienomis minima Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė. Europoje kasmet vykstančių Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės iniciatyvų tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie ŽIV ir hepatitus bei skleisti…

Skaityti daugiau...

5-11 metų vaikų vakcinacija nuo COVID-19 ligos prasidės dar šiemet

Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje. Naujoji vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama…

Skaityti daugiau...

Patikrinti ES skaitmeninius COVID pažymėjimus ir Galimybių pasus nuo šiol bus paprasčiau

Nuo šiol patikrinti ES skaitmeninius COVID pažymėjimus ir Galimybių pasus tapo dar paprasčiau – Registrų centro kartu su išorės partneriais sukurta mobilioji programėlė nuo šiol gali patikrinti abiejų dokumentų validumą. Paslaugų teikėjai ir visi šią programėlę besinaudojantys asmenys galės nuskanuoti ir ES skaitmeniniame COVID pažymėjime, ir Galimybių pase esančius QR kodus ir įsitikinti, kad pateikti…

Skaityti daugiau...

SMS žinutės dėl turėto sąlyčio siunčiamos visiems, kuriuos nurodė susirgęs asmuo

Pandemijos metu sąlytį su COVID-19 sergančiaisiais turėję asmenys turi izoliuotis, kad būtų sustabdytas šios ligos plitimas. Informacija apie turėtą sąlytį ir tolimesnius veiksmus šiems asmenims siunčiama SMS žinutėmis. Kai kuriems jas gavusiems asmenims neaišku, kodėl atsiųsta tokia žinutė, mat izoliacija jiems turėtų būti netaikoma dėl persirgtos ligos arba dėl to, kad jie yra paskiepyti. Paaiškiname,…

Skaityti daugiau...

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše žalioje zonoje neliko nei vienos valstybės

Nuo pirmadienio, lapkričio 22 d., į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės, Gran Kanarijos, Madeiros ir Reunjono salos. Maltai pasislinkus į geltoną zoną, žalioje zonoje nebelieka nei vienos valstybės. Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka…

Skaityti daugiau...

Izoliacija po kontakto su sergančiuoju COVID-19 bus privaloma ir pasiskiepijusiems

Nors pasiskiepijus gerokai sumažėja rizika užsikrėsti COVID-19, tačiau praėjus daugiau nei 4 mėnesiams nuo pasiskiepijimo, tikimybė užsikrėsti gali išaugti. Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas. Izoliuotis privalės tik tie asmenys, kurie…

Skaityti daugiau...

Lietuva pritaria bendram vaistų nuo COVID-19 ligos pirkimui

Lietuva pritaria bendroms Europos Sąjungos (ES) valstybių narių deryboms su farmacijos kompanijomis „Merck Sharp & Dohme” ir „Pfizer“, kurios pristatė rinkai vaistinius preparatus, skirtus gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus. Šiuos vaistinius preparatus patvirtinus Europos vaistų agentūroje (EVA) ir juos įtraukus į Sąjungos registrą, preparatai galės bus vartojami ir Lietuvoje. Spalio pabaigoje EVA pradėjo vertinti duomenis…

Skaityti daugiau...

Startuoja pilotinis projektas – kviečiama pasiskiepyti ir Lietuvos pašto skyriuje

Pirmą kartą Lietuvoje gyventojai turės galimybę nuo COVID-19 pasiskiepyti pašto skyriuje – lapkričio 11, 13, 15, 16 dienomis tai bus galima padaryti Jurbarko pašto skyriuje įrengtame mobiliajame punkte. Skiepytis kviečiami visi norintys – pirmąja vakcina ar stiprinančiąja. „Pandemija reikalauja išskirtinio susitelkimo bei pagalbos vienas kitam. Jeigu tik yra galimybė palengvinti vakcinacijos prieinamumą gyventojams – esame…

Skaityti daugiau...

NVSC: protrūkių žemėlapyje situacija stabilizavosi

Praėjusios savaitės pabaigoje, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių kreivės kilimas stabilizavosi. Šalyje registruota dešimtadaliu mažiau aktyvių COVID-19 ligos protrūkių nei paskutiniąją spalio savaitę. Mažėjimo tendencijų šiame žemėlapyje nebuvo stebima daugiau nei tris mėnesius.  Tačiau, kaip pabrėžia NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja, laikinai…

Skaityti daugiau...

Per moksleivių rudens atostogas sergančiųjų sumažėjo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis sumažėjo ir siekė 44,8 atvejo 10 tūkst. (ankstesniąją savaitę rodiklis buvo 69,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų). NVSC duomenimis, lapkričio 1–7 d. mažiausiai gripu ir ŪVKTI sirgo Marijampolės apskrities gyventojai (rodiklis…

Skaityti daugiau...

Alergija maisto produktams, vabzdžiams ar geriamiems vaistams nėra kontraindikacija skiepijimui nuo COVID-19 ligos

Išsitirti dėl galimos alergijos prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos turėtų gyventojai, kuriems anksčiau pasireiškė staigi alerginė reakcija po kitų vakcinų arba po pirmos COVID-19 vakcinos dozės. Turintys alergiją tam tikriems maisto produktams, vabzdžiams arba geriamiems vaistams gali būti skiepijami COVID-19 vakcinomis be alergologinio ištyrimo, nes šių vakcinų sudėtyje nėra įprastas alergijas sukeliančių medžiagų. Tokias rekomendacijas…

Skaityti daugiau...

75 metų ir vyresniems senjorams pirmu skiepu būtina pasiskiepyti iki lapkričio 8–9 d.

75 metų ir vyresni senjorai, kurie planuoja pasiskiepyti ir kartu norėtų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką, turi suskubti ir pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze spėti pasiskiepyti lapkričio 8 d. (pirmadienį) arba lapkričio 9 (antradienį). Paskubėti reikia dėl to, kad 100 eurų vienkartinė išmoka skiriama už visą vakcinacijos kursą, todėl tam, kad antruoju skiepu senjorai spėtų…

Skaityti daugiau...

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše į raudoną zoną perkeliama Švedija ir Kreta

Nuo pirmadienio, lapkričio 8 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildo  Švedija ir Graikijai priklausanti Kretos sala (abi perkeliamos iš geltonos zonos). Iš žalios zonos į geltoną perkeliama Madeiros sala.  Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas…

Skaityti daugiau...

Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir ilgąjį savaitgalį

Siekiant sumažinti pacientų srautus į šalies skubiosios pagalbos skyrius per ilgąjį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį, sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir spalio 30–lapkričio 2 d.  Ilgąjį savaitgalį veiks šeimos medicinos centrai, mobilieji punktai, o mobilios komandos vyks pas COVID-19 sergančius rizikos grupei priklausančius žmones. Rizikos grupei priskiriamos nėščios moterys, asmenys, sulaukę 65 ir daugiau metų…

Skaityti daugiau...

NVSC: protrūkių kreivei ir toliau kylant aukštyn raginame rinktis nuotolinį darbą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, bendras aktyvių COVID-19 protrūkių skaičius per savaitę dar išaugo ir siekia 965. Protrūkiai ir toliau fiksuojami ugdymo, gydymo, pramonės, paslaugų, maitinimo sektoriuose. NVSC specialistai visus kviečia įsivertinti, ar tikrai išnaudojame visas galimybes, kad virusas neplistų.   Protrūkiai ugdymo įstaigose vis dar sudaro didžiąją dalį (675), tačiau kaip ir ankstesnėmis…

Skaityti daugiau...

Saugumo rekomendacijos dėl COVID-19 ligos Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos ir teikiamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija teikia gyventojams rekomendacijas, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms. Pirmiausia, rekomenduojama nevykti aplankyti artimųjų kapų asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys,…

Skaityti daugiau...

Ligonių kasos pasakė dėl reabilitacijos po COVID-19: kur ir kada kreiptis?

Augant dėl koronaviruso infekcijos hospitalizuojamų pacientų skaičiui, vis daugiau žmonių, persirgusių šia liga, prireikia ir medicininės ar psichosocialinės reabilitacijos paslaugų. Ligonių kasos primena, ką reikia žinoti, kad reabilitacijos išlaidos būtų kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, tie žmonės, kurie persirgo COVID-19 liga ir jaučia…

Skaityti daugiau...

Priminimas sąlytį su COVID-19 sergančiuoju turėjusiems asmenims: anketą, kurios nurodą gavote SMS žinute, užpildyti būtina

Daugėjant COVID-19 ligos atvejų daugėja ir asmenų, kuriems privaloma izoliuotis 10 dienų po sąlyčio su sergančiuoju. Vos sužinojus apie turėtą sąlytį ir privalomą izoliaciją, iškyla klausimų – ar galima izoliacijos laikotarpiu gauti nedarbingumo pažymą ir kur dėl to kreiptis? Kada ir kaip užsiregistruoti tyrimui, kad sužinočiau, ar nesu užsikrėtęs? Kaip galima susitrumpinti izoliacijos terminą? Pabrėžiame,…

Skaityti daugiau...

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše raudoną zoną papildė Čekija, Danija ir Kipras

Nuo pirmadienio, spalio 25 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše iš geltonos į raudoną zoną perkeliamos Čekija, Danija ir Kipras. Iš raudonos į geltoną zoną pasislinks Ispanija, bet Fuerteventūros, Tenerifės ir Gran Kanarijos salos liks žalioje zonoje. Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems…

Skaityti daugiau...

Galimybių pasą jau gali gauti ir užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai

Galimybių pasas jau generuojamas ir užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytiems arba šia liga persirgusiems Lietuvos piliečiams. „Registrų centras baigė diegti naujus techninius sprendimus, kurie išplečia Galimybių paso naudotojų ratą  – tiek užsienyje gauti skiepai, tiek teigiami PGR testai leidžia gauti Galimybių pasą asmenims, turintiems lietuvišką asmens kodą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė…

Skaityti daugiau...

Neslopstant COVID-19 protrūkiams, NVSC primena, ką galime padaryti kiekvienas iš mūsų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, aktyvių COVID-19 protrūkių Lietuvoje daugėja jau tryliktą savaitę iš eilės. Per pastarąją savaitę bendras šių protrūkių skaičius išaugo nuo 720 iki 842. Protrūkiai fiksuojami įvairiose veiklos srityse – ugdymo, gydymo, pramonės, paslaugų sektoriuose. ,,Nors praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių (590) buvo ugdymo įstaigose, tačiau situacija išlieka stabili, nes…

Skaityti daugiau...

Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas. Skiepijimo tvarkos pakeitimai įtvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kurį rasite ČIA. Registruotis sustiprinančiajai vakcinos…

Skaityti daugiau...

NVSC primena, kokie reikalavimai dėl COVID-19 Lietuvoje taikomi atvykstantiems iš užsienio

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad tebesitęsiant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 vis dar galioja ribojimai, susiję su kelionėmis į užsienį, o tiksliau – su grįžimu ar atvykimu iš užsienio į Lietuvą. Atkreipiame dėmesį, kad šie reikalavimai galioja grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą, bet ne išvykstantiems iš jos. Kokie reikalavimai taikomi šalyse, į kurias vykstate, būtina…

Skaityti daugiau...

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas – kas keičiasi po sustiprinančiosios dozės ir kada jis tinka vietoj Galimybių paso?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad Lietuvoje Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninis COVID pažymėjimas po vakcinacijos galioja neribotą laiką. Po vakcinacijos sustiprinančiąja trečia doze dokumente atnaujinamas tik dozių skaičius (3/3). Taip pat primename, kad ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, gautas atlikus tyrimą dėl COVID-19 ligos, negalioja kontaktinėms veikloms šalies viduje. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris…

Skaityti daugiau...

Pajutę peršalimo simptomus likime namie

Per gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pakilimas, sulaukiama pranešimų, kad vaikai ugdymo procese dalyvauja turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI…

Skaityti daugiau...

Protrūkių kreivei dar pakilus, epidemiologai primena auksinę taisyklę

Praėjusios savaitės pabaigoje, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, fiksuota trečdaliu daugiau aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių nei paskutiniąją rugsėjo savaitę. Protrūkių kreivės kilimas stebimas dvylika savaičių iš eilės.  Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, dabartinė epidemiologinė situacija reikalauja dar didesnio…

Skaityti daugiau...

Atnaujinamos rekomendacijos maldos namams

Užsikrėtimų COVID-19 liga atvejų skaičiui didėjant, esant nepakankamam imunizuotų (pasiskiepijusių ir persirgusių) gyventojų skaičiui ir dėl to susidarius nepalankiai epidemiologinei situacijai šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina rekomendacijas maldos namams. Rekomenduojama užtikrinti saugų, ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp asmenų, dalyvaujančių religinėse apeigose. Pastarosiose dalyvauti negali: •    asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių…

Skaityti daugiau...

Atnaujintos rekomendacijos asmeninėms šventėms

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencinių priemonių organizuojant asmenines šventes. Nors šventės dalyviams Galimybių pasas ar kitas vakcinavimo, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato arba antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą patvirtinantis dokumentas nėra privalomas, bet siekiant užtikrinti visų šventės dalyvių saugumą,…

Skaityti daugiau...

Ugdymo įstaigos galės spręsti, kada sustabdyti kontaktinį ugdymą dėl infekcijos išplitimo rizikos

Nuo šiol priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas įgyvendinančios įstaigos galės skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR), užtikrinantį, kad mokiniai nedalyvautų ugdymo procese kasdieniu (kontaktiniu) mokymo proceso organizavimo būdu. Naująją tvarką apibrėžia Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengti pagrindiniai kriterijai, atsižvelgiant į COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių skaičiaus didėjimą vaikų ugdymo…

Skaityti daugiau...

Pasiskiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir COVID-19 galima tą pačią dieną

Vėstant orams vis daugiau laiko praleidžiant uždarose, mažai vėdinamose patalpose, išauga peršalimo rizika. Šalies medikai rekomenduoja nepamiršti pasiskiepyti ne tik nuo COVID-19, bet ir nuo šaltuoju metų sezonu plintančio gripo bei pneumokokinės infekcijos. Remiantis naujausiomis Lietuvos infektologų draugijos (LID) rekomendacijomis, nuo šiol tai padaryti bus daug patogiau – vieno vizito metu bus galima pasiskiepyti ir…

Skaityti daugiau...

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše raudoną zoną palieka Kipras, Kreta, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija

Nuo pirmadienio, spalio 11 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliama Vengrija, tačiau šią zoną palieka Kipras, Kreta, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija (išskyrus Martiniką ir Gajaną). Žaliąją zoną papildys Tenerifė, Gran Kanarija ir Lichtenšteinas. Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir…

Skaityti daugiau...

Didelės rizikos sąlytį turėję vakcinuoti ar COVID-19 persirgę asmenys gali išsitirti nemokamai

Nors pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusių ir COVID-19 liga persirgusiųjų asmenų tikimybė užsikrėsti šia liga yra gerokai mažesnė, tačiau ji išlieka. Todėl turėjus didelės rizikos sąlytį, svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių: rekomenduojama ne tik vengti susibūrimų, bet ir objektyviai įvertinus turėtą riziką ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto atlikti testą. PGR tyrimas arba…

Skaityti daugiau...

NVSC primena, kaip skaičiuojama izoliacija kartu gyvenantiems tėvams ir vaikams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), reaguodamas į gaunamas užklausas, paaiškina, kaip skaičiuojamas izoliacijos terminas, taikomas koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtusius vaikus slaugantiems tėvams, ir tais atvejais, kai užsikrečia tėvai, o su jais kartu gyvena mažamečiai vaikai, negalintys būti atskirai nuo tėvų. Tokiu atveju, jei koronavirusine infekcija užsikrėtusiam vaikui reikalinga priežiūra, jį slaugo vienas iš tėvų. Tai…

Skaityti daugiau...

Ministerija kviečia savivaldybes artimiausias dvi savaites aktyviai skiepyti senjorus namuose

Siekdama kuo greičiau paskiepyti 75 metų amžiaus ir vyresnius Lietuvos gyventojus bei maksimaliai apsaugoti juos nuo sunkių ligos formų ar mirties, ministerija kviečia visas šalies savivaldybes susitelkti ir ateinančias dvi savaites, nuo spalio 4 d. iki spalio 17 d., turimus pajėgumus nukreipti į aktyvų vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimą jų namuose.  Tokios iniciatyvos imamasi, sparčiai augant…

Skaityti daugiau...

Fiksuojamas augantis kaukių dėvėjimo pažeidimų skaičius

Kaip ir kiekvieną savaitę, Lietuvos institucijos, vykdančios ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, atliko patikrinimus. Galima pasidžiaugti mažėjančiu izoliacijoje esančių asmenų pažeidimų skaičiumi. Tačiau taip pat fiksuojamas smarkiai augantis kaukių dėvėjimo pažeidimų skaičius. Primename, kad tyrimus atitinkamose srityse atlikti yra pavesta savivaldybių administracijų direktoriams, Policijos departamentui, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), Nacionaliniam visuomenės…

Skaityti daugiau...

Kam ir kur privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes nuo spalio 1 d.

Nuo spalio 1 d. nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas (kaukių, respiratorių ar kt.) yra privalomas visose uždarose erdvėse.  Informacija apie tai, kam ir kur šis reikalavimas privalomas arba tik rekomenduojamas bei kam taikomos kaukių dėvėjimo išimtys, pateikiama žemiau esančiuose atmintukuose. Primename, kam taikoma atsakomybė už kaukių nedėvėjimą ten, kur jos yra privalomos. Už…

Skaityti daugiau...

Sveikatos apsaugos ministerija rizikos grupes skatina pasiskiepyti sustiprinančiąja trečiąja doze

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (VUL SK) atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad praėjus pusmečiui po antrosios COVID-19 vakcinos dozės reikšmingai pradeda mažėti antikūnų kiekis organizme – kasdien prarandama po vidutiniškai 1,1 proc. antikūnų. Mažėjant antikūnų skaičiui organizme, senka ir apsaugos nuo COVID-19 atsargos. Sveikatos apsaugos ministerija ragina rizikos grupėje esančius žmones pasiskiepyti sustiprinančiąja trečiąja doze…

Skaityti daugiau...

Vyriausybė pritarė: kaukes uždarose erdvėse dėvėti bus privaloma

Siekiant stiprinti COVID-19 ligos valdymo priemones, Vyriausybė pritarė, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai, įskaitant privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse, būtų privalomi, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su Galimybių pasu ar be jo. Kartu nutarta rekomenduoti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose. Priėmus nutarimą, pagal operacijų vadovo nustatytas sąlygas…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: delta atmaina daro savo – net ir trumpas kontaktas gali būti lemtingas

Lietuvoje pagreitį įgavus delta koronaviruso atmainos plitimui, vis daugiau žmonių epidemiologinių tyrimų metu specialistams nurodo nežinantys, kur galėjo užsikrėsti. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, tokias tendencijas lemia delta atmainos savybės – apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, kai virusui perduoti užtenka ir mažesnio jo…

Skaityti daugiau...

Lietuvoje sparčiai auga sergamumas peršalimo ligomis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje smarkiai auga sergamumas peršalimo ligomis ir gripu – šiuo metu sergamumo  rodiklis daugiau nei dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu. Specialistai primena, kad rizikos grupių asmenys jau gali pasiskiepyti nuo gripo valstybės lėšomis, kiti asmenys tai gali padaryti savo  lėšomis. NVSC duomenimis, 38-ąją šių metų savaitę…

Skaityti daugiau...

Sveikatos apsaugos ministerija rizikos grupes skatina pasiskiepyti trečiąja doze

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (VUL SK) atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad praėjus pusmečiui po antrosios COVID-19 vakcinos dozės reikšmingai pradeda mažėti antikūnų kiekis organizme – kasdien prarandama po vidutiniškai 1,1 proc. antikūnų. Mažėjant antikūnų skaičiui organizme, senka ir apsaugos nuo COVID-19 atsargos. Sveikatos apsaugos ministerija ragina rizikos grupėje esančius žmones pasiskiepyti sustiprinančiąja doze praėjus…

Skaityti daugiau...

Vos gavus teigiamą savikontrolės testo atsakymą, likusiai klasei taip pat rekomenduojama iš karto atlikti savikontrolės testus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškina, kad tuo atveju, kai mokykloje atliekant profilaktinius savikontrolės greituosius antigeno testus bent vienas iš mokinių gauna teigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama iš karto savikontrolės testais testuoti visą klasę, net ir nelaukiant minėtojo galimo COVID-19- ligos atvejo patvirtinimo PGR testu. Tokiu būdu būtų greičiau nustatyti kiti potencialūs atvejai ir kryptingiau valdomas infekcijos…

Skaityti daugiau...

NVSC: pateikę prašymą sutrumpinti izoliacijos laiką, atsakymo laukti neprivalote

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, jog, pateikę prašymą sutrumpinti izoliacijos laikotarpį, kai ne anksčiau nei 7 izoliavimo dieną atliktas PGR tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas, jei žmogus nejaučia koronavirusinei infekcijai (COVID-19 ligai) būdingų simptomų, patvirtinimo iš NVSC laukti neprivalote. Įprastai, pateikus prašymą sutrumpinti izoliacijos terminą, atsakymas apie sutrumpintą izoliacijos terminą išsiunčiamas elektroniniu paštu dar…

Skaityti daugiau...

COVID-19 atvejų valdymas mokyklose: kada iškilus klausimų kreiptis į NVSC, o kada – į mokyklą

Padidėjus mokyklinio amžiaus vaikų sergamumui COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sulaukia labai daug skambučių, susijusių su vaikų izoliacija, profilaktinių tyrimų rezultatais ir kt. Primename, kad nuo šių metų rugsėjo epidemiologinius tyrimus mokyklose atlieka ir profilaktinius tyrimus organizuoja ne NVSC, o visuomenės sveikatos biurų specialistai (dirbantys mokyklose). Todėl dėl klausimų, susijusių su patvirtintais atvejais ar…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: mažėja raudona zona

Nuo pirmadienio, rugsėjo 27 d., kas savaitę skelbiamame paveiktų šalių sąraše raudoną zoną paliko net trys šalys – Danija, Suomija, Liuksemburgas, ir dvi teritorijos – Maljorka (Ispanija) ir Reunjonas (Prancūzija). Kartu su iš žalios zonos perėjusia Čekija, jos papildė geltoną zoną. Tai reiškia, kad iš jų atvykusiems nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims izoliuotis…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas planas dėl medikų emocinės gerovės kūrimo

Bendradarbiaudama su ekspertais ir medikų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino Psichoemocinio klimato ir psichologinės (emocinės) gerovės sveikatos priežiūros sistemoje gerinimo veiksmų planą. Tokiu būdu siekiama didinti esamų ir būsimų gydymo įstaigų specialistų emocinę gerovę. Plano priemonės orientuotos į geresnį gydymo įstaigų valdymą, pozityvaus mikroklimato kūrimą, taip pat medicinos ir sveikatos mokslų studijų dėstytojų, studentų, vadovų…

Skaityti daugiau...

Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms

Nuo šiandien izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.…

Skaityti daugiau...

Savivaldybėse COVID-19 liga sergantiems rizikos grupės asmenims paslaugas namuose vėl teiks mobilios komandos

Blogėjant epidemiologinei situacijai dėl COVID-19 ligos Lietuvos savivaldybės atnaujins mobilių komandų paslaugas, kurios savivaldybės teritorijoje turės teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas koronaviruso infekcija sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims jų namuose arba socialinės globos namuose, kuriuose jie gyvena. Tokia tvarka numatyta operacijų vadovo pasirašytame sprendime. Vadovaujantis minėtu sprendimu, savivaldybės administracija iš savivaldybės teritorijoje esančių sveikatos priežiūros…

Skaityti daugiau...

Naudojantis paslaugomis su galimybių pasu epidemiologai siūlo neatsisakyti kaukių

Lietuvoje pradėjus privalomai taikyti galimybių pasą, gyventojams iškyla nemažai klausimų: kur galiu eiti su galimybių pasu, o kur be, kur reikia, o kur nebūtina dėvėti kaukes, kas dar pasikeitė po rugsėjo 13 dienos. Įsigaliojus naujiems reikalavimas, leidžiantiems tam tikrais atvejais nedėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemonių ir nesilaikyti kitų reikalavimų, NVSC epidemiologai skatina taip lengvai neatsisakyti…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: praėjusią savaitę stebimas svarus protrūkių kreivės kilimas

Per savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių Lietuvoje svariai padaugėjo – jų registruoti 205, kai savaitę prieš tai – 130. Aktyvių protrūkių augimas fiksuotas beveik visos srityse, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, panašų aktyvių protrūkių…

Skaityti daugiau...

Atsakymų į klausimus, susijusius su naujais reikalavimais, kviečiame ieškoti parengtoje informacinėje medžiagoje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiandien sulaukia ypač daug skambučių, susijusių su rugsėjo 13 d. įsigaliojusiais reikalavimais verslui. Iš anksto atsiprašome, kad ne į visus spėsime atsiliepti ir atsakyti. Kviečiame skaityti parengtą informaciją apie įsigaliojusius reikalavimus, galbūt atsakymas į Jūsų klausimą jau yra čia: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/kaip-bus-vykdomos-veiklos-ir-teikiamos-paslaugos-nuo-rugsejo-13-d https://eimin.lrv.lt/lt/naudinga-informacija-1/informacija-verslui-del-covid-19/verslo-salygos-karantino-metu/galimybiu-pasas Atsakymus į kitus, ne tik su naudojimusi paslaugomis nuo rugsėjo…

Skaityti daugiau...

Kaip bus vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos nuo rugsėjo 13 d.

Sparčiai augant  COVID-19 ligonių skaičiui gydymo įstaigose, rugpjūčio 11 dieną Vyriausybė pritarė papildomoms pandemijos valdymo priemonėms.  Priimtais sprendimais siekiama užtikrinti, kad verslai tęstų veiklą, vaikai būtų ugdomi ugdymo įstaigose, ligoninės teiktų paslaugas visiems, ne tik COVID-19 ligoniams.  Taip pat turime saugoti visuomenės grupes, kurios negali skiepytis dėl sveikatos būklės ar amžiaus. „Dėkojame už bendradarbiavimą verslų…

Skaityti daugiau...

Paveiktų šalių sąraše vis mažiau „žalių“ šalių: lieka tik Lenkija ir Čekija

Nuo pirmadienio paveiktų šalių sąraše žalią zoną palikus Slovakijai ir Vengrijai, čia liko dvi valstybės: Lenkija ir Čekija. Iš raudonos zonos į geltoną zoną patenka Ispanijos salos – Tenerifė ir Gran Kanarija, Portugalijos sala – Madeira bei Švedija. Raudonai ir pilkai zonai priklauso visos trečiosios šalys ir daugelis Europos ekonominei erdvei priklausančių šalių. Atvykusiems iš…

Skaityti daugiau...

Sustiprinančiąja trečia doze dabar galės būti skiepijama dar daugiau žmonių

Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.  Sustiprinančiąja doze „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcina taip pat bus skiepijami šie asmenys (neteikiant prioriteto): – pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo…

Skaityti daugiau...

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui. Prieš vykstant į vakcinacijos centrą arba gydymo…

Skaityti daugiau...

Patikslinta: Galimybių paso neturintys žmonės maistą išsinešti galės atskirose restoranų ir kavinių patalpose

Nuo šiol Galimybių paso neturintys žmonės, nuotoliniu būdu užsisakę maistą išsinešti, turės jį atsiimti tam paskirtoje vietoje, atskirtoje nuo patalpų, kuriose aptarnaujami klientai, turintys Galimybių pasą. Tuo siekiama valdyti Galimybių pasą turinčių ir neturinčių žmonių srautus.  Šis reikalavimas galioja ne visoms viešojo maitinimo įstaigoms, o tik toms, kurios pasirinko dirbti su Galimybių pasu. Tad nuo…

Skaityti daugiau...

Galimybių pasą jau galima gauti Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ir vaistinėse

Nuo šiandien asmenys, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. bankininkyste ar e. parašu) Galimybių pasą gali atsiimti ne tik Registrų centro padaliniuose, bet ir Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ar vaistinėse. Bendras fizinių Galimybių paso išdavimo vietų skaičius Lietuvoje bus didesnis nei 1 tūkstantis. Galimybė išplėsti fizinių Galimybių paso išdavimo vietų tinklą atsirado Vyriausybei…

Skaityti daugiau...

Pirma vakcinos doze paskiepytiems studentams – galimybė nemokamai testuotis ir dalyvauti paskaitose

Primename, kad studentams, kurie nespėjo pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos iki mokslo metų pradžios, gavo tik pirmą iš dviejų vakcinos dozių arba pasiskiepijo Janssen vakcina, bet dar neturi Galimybių paso,  sudaryta galimybė dalyvauti paskaitose ir kituose kontaktinio mokymo užsiėmimuose atliekant nemokamus PGR tyrimus. Iki spalio 15 d. nemokamai tirtis galės pirma vakcinos doze pasiskiepiję aukštojo mokslo…

Skaityti daugiau...

Šalyje ir toliau daugėja COVID-19 protrūkių – jų fiksuota penktadaliu daugiau

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologai praėjusią savaitę koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių kreivėje fiksavo nepalankias tendencijas. Lyginant su savaite prieš tai, aktyvių protrūkių išaugo penktadaliu, jų augimas fiksuotas beveik visos srityse. NVSC gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, tokie pokyčiai protrūkių kreivėje vertinami kaip rimti pavojaus signalai. „Kalendorinę vasarą užbaigiame tikrai ne tokiomis tendencijomis, kokių…

Skaityti daugiau...

Saugumo reikalavimai naujiems mokslo metams: grįžti į kontaktinį ugdymą galės visi mokiniai

Siekiant saugiai grįžti į kontaktinį ugdymą šalies mokyklose, jau pasiskiepijo daugiau nei 80 proc. švietimo sektoriaus darbuotojų visoje Lietuvoje ir 25 procentai 12–15 metų amžiaus mokinių. Nuo naujųjų mokslo metų pradžios į ugdymo įstaigas, vykdančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas bei pirminį profesinį mokymą kontaktiniu būdu vaikai galės grįžti, neatlikę testo dėl…

Skaityti daugiau...

Specialistai apie į viršų kylančią protrūkių kreivę: situacija reikalauja dėmesingumo

Praėjusią savaitę koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių registruota trečdaliu daugiau nei savaitę prieš tai, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Iš viso praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 105 aktyvūs protrūkiai, kai prieš savaitę – 82. Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, nepalankios tendencijos protrūkių…

Skaityti daugiau...

NVSC kviečia dalyvauti tyrime: tai gali suteikti gyvybiškai būtinų žinių apie COVID-19

Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą. Taip tikimasi nustatyti tuos genus, kurie apsaugo nuo COVID-19 infekcijos arba, priešingai – lemia sunkią ligą. Plačiau apie tyrimą Vertinama, kad šio tyrimo metu gauta informacija padės sukurti veiksmingą gydymą, leis nuspėti, kokio sunkumo liga…

Skaityti daugiau...

Reikalavimai vykdomoms veiklos iki rugsėjo 13 d.

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigaliojo reikalavimai įvairioms veiklos: renginiams atvirose ir uždarose erdvėse, kino teatrams, viešajam maitinimui ir kitoms paslaugoms. Teikiame informaciją, kokie reikalavimai taikomi, kai aptarnaujami klientai be Galimybių paso ir su juo, o kokie – kai aptarnaujami klientai tik su Galimybių pasu.   SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau...

Ekstremaliosios situacijos ribojimų kontrolė: populiariausi išlieka kaukių dėvėjimo pažeidimai

Atsakingoms institucijoms nuolat vykdant kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, ryškėja tendencija, jog pažeidimų mažėja. Tam, tikėtina, įtakos turi laisvesni ribojimai, iš karantino perėjus į ekstremalią situaciją, ir visuomenės prisitaikymas prie vadinamosios „naujosios realybės“. Nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti baudą nuo 1500 iki 6000 eurų.  Kaip rodo iš tikrinančių institucijų gauti duomenys,…

Skaityti daugiau...

Apsisprendę veiklą vykdyti tik turintiesiems galimybių pasus turės apie tai pranešti NVSC

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad jau nuo pirmadienio, rugpjūčio 16 d., verslo įmonės galės pasirinkti, ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus, nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas. Apie tokį savo apsisprendimą verslo įmonės turės pranešti NVSC, užpildydamos deklaraciją, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu https:nvsc.lrv.lt/deklaracija. Pateikdami šią…

Skaityti daugiau...

Užsikrėčiau COVID-19 arba turėjau sąlytį su sergančiuoju – kokie veiksmai manęs laukia

Daugėjant COVID-19 ligos atvejų visoje Lietuvoje, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atsako į dažniausiai šiuo metu visuomenei kylančius klausimus apie izoliaciją ir primena, ko laukti gavus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kokia yra epidemiologinio tyrimo svarba ir eiga bei kokios yra sergančiojo bei sąlytį su juo turėjusių asmenų pareigos. Kiekvienas COVID-19 užsikrėtęs asmuo, gavęs teigiamą tyrimo rezultatą…

Skaityti daugiau...

Lietuvos akušeriai ginekologai rekomenduoja nėščiosioms ir maitinančioms mamoms pasiskiepyti nuo COVID-19

Būsimi tėveliai gali būti ramūs – vakcinos nuo COVID-19 yra saugios tiek pastoti planuojančioms, tiek vaikelio besilaukiančioms, tiek kūdikį žindančioms moterims. Lietuvos akušerių ginekologų draugija (LAGD), įvertinusi naujausią mokslinę informaciją, kitų pasaulio specialistų bei atsakingų organizacijų rekomendacijas, teigia, kad skiepytis nuo COVID-19 saugu ir netgi rekomenduojama. Kaip rodo tyrimai, nepasiskiepijusios nėščiosios serga sunkesne koronaviruso forma,…

Skaityti daugiau...

Per savaitę aktyvių COVID-19 protrūkių šalyje išaugo trečdaliu

Daugiau nei du mėnesius nuosekliai žemyn lūžusi koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių kreivė jau trečią savaitę iš eilės, augant protrūkių skaičiui, kyla. Praėjusią savaitę aktyvių COVID-19 protrūkių fiksuota trečdaliu daugiau nei savaitę prieš tai, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Pasak NVSC specialistų, nepalankias epidemiologines tendencijas lemia delta atmainos plitimas…

Skaityti daugiau...

Nuo pirmadienio izoliacija privaloma keliautojams iš Estijos, Islandijos, Švedijos ir Suomijos

Paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildžius Estijai, Islandijai, Švedijai ir Suomijai, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per pastarąjį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykę į Lietuvą izoliuotis. O atvykstantiems iš Liuksemburgo ir Vokietijos reikės išsitirti prieš kelionę ir jau atvykus į Lietuvą, nes šios…

Skaityti daugiau...

Antrai vakcinos dozei jau galima rinktis kito gamintojo vakciną

Nuo šiandien Karštosios linijos 1808 operatoriai gali visus norinčiuosius registruoti antros vakcinos dozei, kai pasirenkama kito gamintojo vakcina nei prieš tai skiepijant pirma doze. Šiuo metu patvirtinti algoritmai jau leidžia miksuoti „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinas skirtingu eiliškumu: pirma dozė „Comirnaty“, antra – „Vaxzevria“ arba atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad…

Skaityti daugiau...

Kalvarijos pasienio kontrolės punkte atidaromas mobilus vakcinavimo punktas

Nuo trečiadienio, rugpjūčio 4 d. Kalvarijos pasienio kontrolės punkte atidaromas mobilus vakcinavimo punktas. Mobili komanda čia dirbs tris dienas per savaitę – pirmadieniais – trečiadieniais nuo 8.30 iki 13.00 val., t. y. esant didžiausiems atvykstančių ir iš Lietuvos išvykstančių žmonių srautams. Skiepijama bus vienos dozės „Janssen“ vakcina (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) – tai labai patogu.…

Skaityti daugiau...

Savivaldybės gydytoja kviečia skiepytis nuo COVID-19 vaikus (nuo 12 m.)

Artėja Rugsėjo 1-oji, visi labai nori sugrįžti į mokyklas ir dirbti įprastu būdu. Prašome paskatinti / paraginti vaikų nuo 12-os metų tėvelius vakcinuoti savo vaikus. Šiuo metu vaikus nuo 12 metų vakcinuoja ,,Comirnaty“ (,,Pfaizer“) ir  ,,Spikevax“ („Moderna“) vakcinomis. Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos vietą.…

Skaityti daugiau...

Lietuvą pasiekė 100 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių iš Norvegijos

Pirmadienį į Lietuvą pristatytos 100 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių, kurias Lietuva pasiskolino iš Norvegijos mainais paskolindama tokį pat kiekį „Comirnaty“ vakcinos dozių. Gautos vakcinos iki savaitės vidurio pasieks savivaldybes ir bus naudojamos gyventojų skiepijimui vakcinacijos centruose, mobiliuose skiepijimo punktuose, taip pat skiepijimui namuose ir įmonėse. Susitarimas su Norvegija dėl abipusio vakcinų skolinimosi buvo pasirašytas liepos…

Skaityti daugiau...

Nuo pirmadienio izoliuotis reikės atvykstantiems iš Italijos ir Prancūzijos

Paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per paskutinį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą izoliuotis. Nauji reikalavimai atvykstantiems iš Austrijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Taso salos – vykstantiems iš šių šalių reikės išsitirti prieš…

Skaityti daugiau...

„Spikevax“ vakcina jau gali būti skiepijami vaikai nuo 12 metų

Atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EMA) rekomendaciją, Europos Komisija pakeitė COVID-19 vakcinos „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) registracijos sąlygas ir leido ja skiepyti vaikus nuo 12 metų.  „Spikevax“ vakcina 12-17 metų vaikams bus skiriama taip pat kaip 18 metų ir vyresniems asmenims: vakcina bus suleidžiama į žasto raumenis dviejų dozių kursu darant 4 savaičių pertrauką. Registruotis vakcinacijai…

Skaityti daugiau...

COVID-19 persirgusiems ar pasiskiepijusiems pacientams galės būti taikomos testavimo išimtys

Nuo šiol COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, atvykstantys į gydymo įstaigas dėl skubiosios pagalbos, gimdymui, planiniam gydymui stacionare, taip pat dienos stacionaro ir dienos chirurgijos paslaugoms, guldomi į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar apgyvendinami socialinės globos įstaigoje, taip pat kai yra perkeliami iš vienos asmens sveikatos priežiūros įstaigos į kitą, neprivalės atlikti COVID-19 tyrimo…

Skaityti daugiau...

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai“

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“ – pastaruoju metu itin dažnai tokius užsikrėtusiųjų COVID-19 liga paaiškinimus apie simptomų atsiradimo pradžią girdi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologai. Specialistai pastebi, jog tokios tendencijos kelia susirūpinimą, nes dėl delsimo tirtis…

Skaityti daugiau...

NVSC kviečia dalyvauti tyrime: tai gali suteikti gyvybiškai būtinų žinių apie COVID-19

Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą. Taip tikimasi nustatyti tuos genus, kurie apsaugo nuo COVID-19 infekcijos arba, priešingai – lemia sunkią ligą. Plačiau apie tyrimą Vertinama, kad šio tyrimo metu gauta informacija padės sukurti veiksmingą gydymą, leis nuspėti, kokio sunkumo liga…

Skaityti daugiau...

Nuo pirmadienio izoliuotis reikės atvykstantiems iš Airijos, Belgijos ir beveik visų Graikijos salų

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, nuo pirmadienio atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį nesirgę ir nuo jos nepaskiepyti asmenys, atvykstantis iš Airijos, Belgijos ir Graikijos salų (išskyrus Tasą). Būtent šios šalys ir teritorijos atsidūrė raudonojoje zonoje. Keliautojams iš Čekijos ir Italijos, kurios pasislinko iš žaliosios ir geltonąją zoną, reikės…

Skaityti daugiau...

Saugus dalyvavimas renginiuose: paskiepyti ir persirgę turi daugiau galimybių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad dalyvaudami renginiuose išliktume atsargūs. NVSC specialistai atsako į dešimt klausimų ir primena, kokie reikalavimai šiuo metu dėl COVID-19 infekcijos keliami kultūros ir pramoginiams renginiams bei į ką turime atkreipti dėmesį, kad juose jaustumėmės saugūs ir apsaugotume kitus. 1. Ar vis dar privaloma registruotis į renginį ir įsigyti bilietus…

Skaityti daugiau...

Delta atmainos atvejai registruoti devyniose apskrityse

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad iš 84 šiuo metu nustatytų delta koronaviruso atmainos atvejų daugiau nei 54 proc. (46 atvejai) sudaro įvežtiniai arba su įvežtiniais susiję atvejai. Likę 38 atvejai, kaip nustatyta epidemiologinių tyrimų metu, vietinio plitimo – asmenys nurodo nesilankę ir nebendravę su iš užsienio grįžusiais asmenimis.   Iš Indijos kilusios delta…

Skaityti daugiau...

Atlikta COVID-19 ligos prevencijos priemonių laikymosi kontrolė tarptautinius krovinių pervežimus vykdančiose įmonėse

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) kartu su Lietuvos Respublikos valstybine darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau –VDI) 2021m. liepos 12–16 d. atliko koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių laikymosi kontrolę (toliau – kontrolė) 16-oje tarptautinius krovinių pervežimus vykdančių įmonių (toliau – transporto įmonės). Patikrintose transporto įmonėse dirba 6082…

Skaityti daugiau...

COVID-19 liga persirgę gyventojai galės būti skiepijami dviem vakcinos dozėmis

Persirgus COVID-19 liga imunitetui palaikyti pakanka vienos vakcinos dozės, tačiau gyventojui pageidaujant yra sudaryta galimybė pasiskiepyti dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozėmis. COVID-19 liga persirgę gyventojai gali registruotis vakcinacijai ne anksčiau nei 150 dienų po ligos nustatymo. Jeigu diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu, gyventojas gali registruotis pirmai „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozei, arba…

Skaityti daugiau...

Delta atmaina: daugiau nei 60 proc. atvejų siejami su įvežtiniais

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad iš 53 šiuo metu nustatytų delta koronaviruso atmainos atvejų daugiau nei 60 proc. sudaro įvežtiniai arba su įvežtiniais susiję atvejai. Iš Indijos kilusios delta koronaviruso atmainos atvejai šiuo metu registruoti aštuoniose apskrityse – Vilniaus, Klaipėdos, Utenos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau...

Paveiktų šalių sąraše – daugėja šalių, iš kurių atvykus taikomi griežtesni reikalavimai

Penktadienį atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalios pirmadienį, liepos 19 d., dar daugiau šalių priskirta raudonai ir pilkai zonai. Išlieka galioti tokios pačios COVID-19 pandemijos valdymo priemonės keliautojams kaip ir praėjusią savaitę. Primename, kad atvykus iš raudonai ir pilkai zonai priskirtų šalių būtina atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą ir izoliuotis 10 dienų. Izoliacija gali būti…

Skaityti daugiau...

Keliaujate į užsienį su vaikais – ką būtina žinoti grįžtant į Lietuvą

Įsibėgėjus vasarai, vis daugiau poilsiautojų renkasi atostogas užsienyje su šeima. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kokie reikalavimai šiuo metu dėl COVID-19 pandemijos galioja vaikams, kol  ne visi vaikai gali būti paskiepyti nuo šios ligos. Keleivio anketa Su kelionėmis ir grįžimu į Lietuvą susidūrę asmenys jau žino, kad pirmiausia atvykstant į Lietuvą būtina pasirūpinti QR kodu,…

Skaityti daugiau...

NVSC konsultacijų linija veikia įprastai

Informuojame, kad interneto ryšio sutrikimai pašalinti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bendrasis konsultacijų telefono numeris (8 5) 264 9676 veikia įprastai. Primename, kad svarbiausią informaciją apie COVID-19 galite rasti internete, adresu https://nvsc.lrv.lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19.

Skaityti daugiau...

Protrūkių kreivės lūžimas žemyn praėjusią savaitę sustojo

Kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, praėjusią savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių skaičius, lyginant su 26-ąja metų savaite, nesikeitė. Iš viso praėjusios savaitės pabaigoje fiksuota 18 aktyvių protrūkių, kaip ir savaitę prie štai. Pasak NVSC specialistų, pirmą kartą po septynių savaičių, kai buvo matomas aktyvių protrūkių mažėjimas,…

Skaityti daugiau...

Keliaujantys vaikai iki 12 metų amžiaus nebus tiriami ar izoliuojami, tačiau griežtinamos sąlygos vežėjams. Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Atsižvelgiant į Europos Tarybos rekomendacijas, nuo pirmadienio, liepos 12 d., kyla keliaujančiųjų vaikų amžiaus cenzas, iki kada jiems atvykstant ar grįžtant į Lietuvą netaikomi testavimo ir izoliacijos reikalavimai. Nuo šiol izoliacija ir reikalavimai dėl testavimo bus netaikomi vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykusiems iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies. Tiesa, testuotis ir…

Skaityti daugiau...

Jei nesi pasiskiepijęs ar persirgęs COVID-19, atvykus iš geltonai zonai priskirtų šalių reikės tirtis pakartotinai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia dėmesį, kad saugantis COVID-19 Delta atmainos plitimo Lietuvoje šią savaitę sugriežtintos sąlygos keliautojams. Vienas iš pasikeitimų – nebeliko šalių, neįtrauktų į paveiktų šalių sąrašą. Žaliai zonai priskirtos šalys nuo šiol taip pat yra paveiktų šalių sąraše. Tai reiškia, kad grįžus iš bet kurios užsienio šalies, be QR kodo, kuris gaunamas…

Skaityti daugiau...

Poslinkiai COVID-19 protrūkių kreivėje: per mėnesį protrūkių sumenko 18 kartų

Lyginant pastarąsias dvi savaites, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių sumažėjo dar 60-čia procentų. Iš viso praėjusios savaitės pabaigoje fiksuota 18 aktyvių protrūkių, kai, tuo metu, prieš mėnesį – birželio pradžioje – tokių protrūkių skaičius Lietuvoje buvo daugiau nei 18-lika kartų didesnis, t.…

Skaityti daugiau...

Atvykstant iš užsienio vis dar būtina pildyti keleivio anketą

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje nuo liepos 1 d. pasibaigus karantinui tebesitęsia ekstremalioji situacija, todėl kai kurie ribojimai vis dar išlieka. Vieni iš tokių ribojimų yra susiję su kelionėmis ir atvykimu į Lietuvą. Primename, kad atvykstant į Lietuvą iš užsienio keleiviniu transportu, nepriklausomai nuo to, kokioje šalyje buvo lankytasi, privaloma užpildyti keleivio…

Skaityti daugiau...

NVSC kviečia dalyvauti tyrime: tai gali suteikti gyvybiškai būtinų žinių apie COVID-19

Lietuvos mokslininkai, tirdami COVID-19 liga sirgusių ar sąlytį su sergančiaisiais turėjusių, tačiau neužsikrėtusių žmonių genus, siekia naujų žinių apie koronavirusą. Taip tikimasi nustatyti tuos genus, kurie apsaugo nuo COVID-19 infekcijos arba, priešingai – lemia sunkią ligą. Plačiau apie tyrimą Vertinama, kad šio tyrimo metu gauta informacija padės sukurti veiksmingą gydymą, leis nuspėti, kokio sunkumo liga…

Skaityti daugiau...

Šalies sveikatos priežiūros įstaigos gaus kompensacijas dėl COVID-19 tyrimų

Siekiant padengti šalies sveikatos priežiūros įstaigų patiriamas COVID-19 tyrimų atlikimo sąnaudas, pakeista atsiskaitymo už atliktus COVID-19 tyrimus tvarka. Nuo šiol už šias paslaugas bus skiriamos kompensuojamosios sumos iš valstybės biudžeto lėšų. Viso karantino metu sveikatos priežiūros specialistai už COVID-19 tyrimus galėjo gauti 60-100 procentų padidintą darbo užmokestį, o pasibaigus karantinui atsiskaitymo tvarka keičiasi. Kol tęsis…

Skaityti daugiau...

Su COVID-19 dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams padidintas darbo užmokestis bus mokamas ir po karantino

Sveikatos apsaugos ministerija, vertindama sunkias sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių su COVID-19, darbo sąlygas ir didelį darbo krūvį, sudarė galimybę ir toliau gauti 60-100 procentų padidintą darbo užmokestį net ir pasibaigus karantinui.   Viso karantino metu sveikatos priežiūros specialistai galėjo gauti 60-100 procentų padidintą darbo užmokestį, jei dirbo su COVID-19 sergančiais pacientais, vykdė profilaktikos priemones koronaviruso…

Skaityti daugiau...

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie pakeitimus nuo liepos 1 d. nustojus galioti karantino režimui

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie pakeitimus nuo liepos 1 d. nustojus galioti karantino režimui.   Ribojimai karantino metu Ribojimai nuo liepos 1 d. Kaukių dėvėjimas Privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose atvirose ir uždarose erdvėse, išskyrus tam tikras išimtis. Privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo…

Skaityti daugiau...

ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistema startuos liepos pradžioje (papildyta)

Vakar vakare Europos Komisija leido šalims pradėti diegti į bandomąją informacinę platformą nacionalinius šalių reikalavimus dėl ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo duomenų nuskaitymo ir patikrinimo. Lietuva yra viena pirmųjų šalių, jau įkėlusių savo nacionalines taisykles į ES platformą, kurios šiuo metu testuojamos. Sveikatos apsaugos ministerijos žiniomis, Vokietija taip pat pradėjo šį procesą. Kitos Europos Sąjungos šalys…

Skaityti daugiau...

Skiepytis Lietuvoje jau gali ir užsienyje gyvenantys šalies piliečiai

Praplėtus vakcinacijos nuo COVID-19 ligos tikslinę grupę pasiskiepyti jau gali ir užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai. Taip pat keičiama persirgusiųjų vakcinacijos tvarka – jie galės registruotis skiepui po ligos diagnozės praėjus 150 dienų. Šie pakeitimai patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kurį rasite ČIA. Pagal atnaujintą tvarką pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo…

Skaityti daugiau...

Specialistai: protrūkių kreivėje stebimos tendencijos džiugina

Per savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių sumenko beveik perpus – rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Tuo metu, vertinant gegužės ir birželio mėnesių pabaigoje COVID-19 protrūkių žemėlapyje fiksuotas tendencijas, matyti, jog per mėnesį aktyvių protrūkių sumažėjo beveik 90-čia proc., t. y. nuo 386 gegužę iki 46 birželį. Pasak…

Skaityti daugiau...

Vyriausybė nusprendė: Lietuvoje nuo liepos 1 d. galios ekstremalioji situacija

Šiandien Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas nuo 2021 m. liepos 1 d. palikti tik paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Posėdyje buvo nustatyti ir laikini valstybės sienos kirtimo apribojimai, nustatant atvejus, kai užsieniečiams neleidžiama atvykti į Lietuvos Respublikos teritoriją. Paslaugos gali būti teikiamos viešose prekybos vietose, laisvalaikio ir pramogų vietose,…

Skaityti daugiau...

Į paveiktų šalių sąrašą nepateko dar daugiau Europos šalių ir salų

Trylika Europos šalių ir septynios salos yra išbraukiamos iš paveiktų šalių sąrašo. Atvykstantiems iš jų nereikės tirtis dėl koronaviruso (COVID-19), o atvykus – izoliuotis. Į atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalios birželio 28 d., nepateko Vokietija, Liuksemburgas, Kroatija, Estija, Austrija, Bulgarija, Islandija, Lenkija, Malta, Rumunija, Slovakija, Suomija, Vengrija, taip pat Taso, Kretos, Korfu, Kefalonijos, Rodo,…

Skaityti daugiau...

Stiprinama COVID-19 Delta atmainos plitimo kontrolė

Lietuvoje nustačius Delta atmainos koronaviruso (COVID-19) atvejus, šalyje stiprinama šios pavojingos atmainos plitimo kontrolė – šalies laboratorijose bus atliekami Delta atmainai būdingos mutacijos tyrimai.  Siekiant stebėti Lietuvoje aptinkamų koronaviruso  atmainų įvairovę, paplitimą bei jų genomų kitimą, nacionaliniu lygiu nuo vasario mėn. atliekami koronaviruso genomo sekoskaitos tyrimai. Dėl tyrimo specifikos šių rezultatų tenka laukti iki dviejų…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: protrūkių kreivės lūžimas žemyn išlieka reikšmingas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, jog aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių, lyginant pastarąsias dvi savaites, sumažėjo 36-iais proc., t. y. nuo 138 protrūkių 23-ąją metų savaitę iki 88 protrūkių 24-ąją metų savaitę. Palankios tendencijos fiksuotos visuose sektoriuose. Pasak NVSC gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, vertinant pastarąsias šešias savaites COVID-19…

Skaityti daugiau...

Plečiamos testavimo dėl COVID-19 grupės: įtraukti vaikai ir verslo atstovai (patikslinta)

Gerėjant koronaviruso (COVID-19) situacijai šalyje ir toliau stiprinama viruso plitimo valdymo kontrolė – nuo šiol dar daugiau visuomenės grupių narių galės nemokamai atlikti profilaktinius tyrimus dėl COVID-19 ir sužinoti, ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai.  Savanoriškai profilaktiškai testuotis galės vaikai, planuojantys dalyvauti ar dalyvaujantys neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose. Taip pat profilaktiškai testuotis kviečiami paslaugų teikėjai…

Skaityti daugiau...

Grįžusiems iš užsienio pasiskiepijusiems asmenims izoliacijos išimtis gali būti taikoma tik suėjus 14 dienų terminui po paskiepijimo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia dėmesį, kad birželio 17 d. įsigaliojus naujausiems karantino režimo reikalavimams į Lietuvą atvykstantiems asmenims bei izoliacijos taisyklių pakeitimams, patvirtintiems sveikatos apsaugos ministro įsakymu, suvienodintas terminas, po kurio paskiepytiems asmenims gali būti taikoma izoliacijos išimtis, taip pat išimtis, kada nėra reikalaujama atsivežti neigiamo tyrimo COVID-19 ligai nustatyti. Nuo birželio 17 d.…

Skaityti daugiau...

Akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir apsisaugoti nuo sunkių ligos pasekmių

Viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.  „Iki šiol atlikti moksliniai tyrimai patvirtina vakcinacijos naudą, kuri nusveria bet kokią prieštaringą informaciją ar galimus šalutinius reiškinius. Patvirtintos vakcinos nuo COVID-19 tiek moteris, tiek vyrus apsaugo…

Skaityti daugiau...

Vakcinacija be registracijos – jau šį ketvirtadienį visoje Lietuvoje

Ketvirtadienį, birželio 17 d., vakcinacijos centrai visoje Lietuvoje kviečia gyventojus skiepytis be išankstinės registracijos. Pasirinkti bus galima bet kurią vakcinacijos centre esančią vakciną. Sveikatos apsaugos ministerijos vaizdo kvietimą žiūrėkite ČIA (atsisiųsti įrašą galite ČIA). Vakcinacija visose šalies savivaldybėse vyks nuo 8 iki 20 val., tai reiškia, kad kai kurie vakcinacijos centrai šios iniciatyvos metu dirbs…

Skaityti daugiau...

Aktyvių protrūkių ir toliau mažėja: jų registruota beveik 35 proc. mažiau nei prieš savaitę

Lyginant pastarąsias dvi savaites, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių sumažėjo beveik 35-iais proc. Tuo metu, vertinant gegužės ir birželio mėnesių viduryje COVID-19 protrūkių žemėlapyje fiksuotas tendencijas, matyti, jog per mėnesį aktyvių protrūkių sumenko beveik 70-čia proc., t. y. nuo 448 gegužę iki…

Skaityti daugiau...

Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir vaikai nuo 12 metų amžiaus

Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Vaikai vakcinacijai registruojami taip pat kaip ir suaugusieji – internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. Kaip internetu užregistruoti vaiką arba kitą šeimos narį, sužinosite…

Skaityti daugiau...

Jau galima pasiankstinti antrą „Vaxzevria“ dozę savarankiškai

Nuo šiol antros „Vaxzevria“  vakcinos dozės laiką galima paankstinti savarankiškai, tačiau po pirmos dozės turi praeiti ne mažiau kaip keturios savaitės. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad galimybė paankstinti antro skiepo laiką yra ribota, nes rinktis galima tik iš registracijos sistemoje esančių laisvų talonėlių, t. y. jei liks laisvų vakcinų iš numatytųjų skirti pirmai…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: izoliuotis nereikės atvykus iš 19 krypčių

Nuo pirmadienio, birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo, Korfu, Kefalonijos, Zakinto ir Ispanijos salų – Tenerifės, Maljorkos, Gran Kanarijos bei kitų 15 šalių nereikės izoliuotis. Kaip ir iki šiol, tyrimą dėl COVID-19, 72 val. laikotarpiu iki atvykimo, turės atlikti iš bet kurios šalies atvykstantys keliautojai, išskyrus vakcinuotus, persirgusius…

Skaityti daugiau...

Ministerija įspėja: už bandymus neteisėtai gauti vakcinacijos įrašą gresia baudžiamoji atsakomybė

Vakcinaciją nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekančios įstaigos susiduria su gyventojų bandymais gauti skiepijimo faktą patvirtinantį dokumentą nesuleidžiant vakcinos. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokie veiksmai yra neteisėti ir gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę. Ministerijoje gauta pranešimų apie atvejus, kai gyventojai prašo sukurti vakcinacijos faktą patvirtinantį įrašą, bet nesuleisti pačios vakcinos. Už tai kartais siūlomas…

Skaityti daugiau...

Nauja dokumento forma kelionėms po Europą: Lietuvos gyventojams išduodami pirmieji ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai

Liepos 1-ąją visa Europa turi būti pasiruošusi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimui. Lietuva viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių suteikia savo gyventojams galimybę pasinaudoti šiuo pažymėjimu ir laisviau kirsti ES ir Šengeno erdvės valstybių sienas. Šiuo metu sugeneruoti jau pirmieji 300 tūkst. ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų. Kaip ir planuota, toliau darbai vyksta etapais. Numatoma, kad visa…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, patikslinta išimtis dėl vykstančiųjų į brandos egzaminą

Nuo pirmadienio, birželio 7 d., atvykstantiems iš Čilės, Kolumbijos, Paragvajaus, Trinidado ir Tobago bus taikomos griežtesnės izoliacijos taisyklės, tačiau sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės nebebus taikomos keliautojams iš Žaliojo Kyšulio Respublikos. Kaip ir visada kartu su paveiktų šalių sąrašu teikiami galimi izoliacijos pakeitimai. Nuo birželio 5 d. įsigalioja patikslinta išimtis, leidžianti palikti izoliacijos vietą ir…

Skaityti daugiau...

Izoliacijoje esantys abiturientai į egzaminus bus išleidžiami užpildę prašymą internetu

Pirmadienį prasidėsiančioje brandos egzaminų sesijoje dalyvaujantys abiturientai, kuriems dėl turėto didelės rizikos sąlyčio su užsikrėtusiuoju koronavirusine infekcija (COVID-19 liga) ar po kelionės užsienyje paskirta izoliacija, galės vykti į egzaminus, jei nejaus infekcijai būdingų simptomų ir atliks tyrimą dėl COVID-19 ligos. Paliekant izoliacijos vietą – likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki egzamino – apie tai…

Skaityti daugiau...

Iš nuotolinio darbo atgal į biurus – kaip organizuoti darbą ir užtikrinti sveikatos saugą

Įsibėgėjus skiepijimui nuo COVID-19 bei sparčiai mažėjant sergamumui, įmonės ar organizacijos, iki šiol darbą organizavusios nuotoliniu būdu, jau gali susigrąžinti darbuotojus į biurus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad pasirinkus dirbti biuruose, ir toliau būtina laikytis asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, sveikatos saugos bei higienos sąlygų, ir atkreipia dėmesį į birželio 1 d. įsigaliojusius…

Skaityti daugiau...

Mobilioji programėlė „Korona Stop Lt“ jau veikia Europoje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje veikianti mobilioji programėlė „Korona Stop Lt“, įspėjanti žmones apie riziką  užsikrėsti COVID-19, prisijungė prie bendros Europos Sąjungos sistemos, kuri leidžia skirtingų šalių programėlėms keistis duomenimis. Nuo šiol apie buvimą arti užsikrėtusio asmens lietuviškos programėlės naudotojai bus informuojami ir kai jie lankysis kitose Europos šalyse. Ryšys veikia tarp…

Skaityti daugiau...

Lietuvoje – dar du braziliškosios viruso mutacijos atvejai

Atlikus sekoskaitos tyrimus, Lietuvoje nustatyti dar du koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) braziliškosios (P.1) linijos atvejai. Šiuo metu turimais duomenimis, iš viso šalyje ši mutacija patvirtinta keturiems asmenims.  Naujausi atvejai, kai nustatyta braziliškoji mutacija, registruoti Vilniuje. Abiem asmenims COVID-19 liga patvirtinta balandžio mėnesio viduryje. Epidemiologinių tyrimų metu išsiaiškinta, kad asmenys užsikrėtė po kontakto su kitais žmonėmis,…

Skaityti daugiau...

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas leis keliauti paprasčiau

Birželio mėnesį Europos Sąjungoje (ES) pradedamas diegti ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris leis paprasčiau kirsti valstybių sienas ir apsistojus kitoje šalyje pasinaudoti numatytomis laisvesnėmis priemonėmis. Iki liepos 1 d. šis dokumentas apjungs visas ES ir Šengeno erdvės valstybes. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra skaitmeninis įrodymas, kad asmuo buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs šia liga…

Skaityti daugiau...

Startuoja masinė vakcinacija – skiepytis kviečiami visi gyventojai nuo 16 metų

Gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19) pagal amžiaus grupes pirmadienį pasiekė galutinį etapą: prasidėjus masinei vakcinacijai registruotis skiepui kviečiami visi asmenys, sulaukę 16 metų.  Vaizdo kvietimas masinei vakcinacijai  Pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai gali būti skiepijami tik „Comirnaty“ vakcina, nes tai leidžia šios vakcinos registracijos sąlygos. „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinos yra registruotos žmonių nuo 18 metų skiepijimui.…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: mažėja šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos taisyklės

Nuo pirmadienio, gegužės 31 d., atvykstantiems iš Kipro ir Švedijos bus taikomos įprastos izoliacijos taisyklės. Taip pat brandos egzaminų metu izoliacijos vietą galės palikti keliautojai ir sąlytį turėjusieji asmenys, turintys laikyti brandos egzaminą ne tik pakartotinės egzaminų sesijos metu, bet ir pagrindinės sesijos metu pagal nustatytas sąlygas – ši nuostata įsigalioja nuo birželio 1 d. …

Skaityti daugiau...

Atsistatyti po COVID-19 ligos jaučiant psichikos sveikatos sutrikimų simptomus gali padėti medicininė ir psichosocialinė reabilitacija

Pokovidinis sindromas be kvėpavimo sutrikimų pasireiškia ir neuropsichiatriniais simptomais: kognityviniais (dėmesio koncentracijos, atminties, elgesio), miego, nuotaikos ir kitais organiniais psichikos sutrikimais– šie liekamieji reiškiniai pažįstami ne vienam persirgusiajam COVID-19. Siekdama kuo greičiau tokiais atvejais atstatyti sveikatą šiuos simptomus patiriantiems, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sudarė galimybes naudotis valstybės kompensuojama medicinine ir psichosocialine reabilitacija.  Pasitelkus gydytojų pagalbą…

Skaityti daugiau...

NVSC primena, kada pasiskiepijusiems ar persirgusiems asmenims taikomos izoliacijos išimtys

Įsigaliojus galimybių pasui, COVID-19 vakcina pasiskiepijusiems ir šia liga persirgusiems asmenims pastaruoju metu iškyla nemažai klausimų – ar turint galimybių pasą taikomos išimtys dėl izoliacijos grįžus iš užsienio, ką reiškia „skiepijimas pagal skiepijimo schemą yra baigtas“, ar galimybių pasas suteikia teisę nesiizoliuoti po sąlyčio su sergančiuoju? Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paaiškina, kada kokių reikalavimų būtina…

Skaityti daugiau...

Ką reikia žinoti asmenims po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, ką reikia žinoti asmenims, turėjusiems didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju koronaviruso infekcija. Vienas iš svarbiausių žingsnių – kuo greičiau apriboti savo kontaktus su aplinkiniais bei izoliuotis. 1. Užpildykite sms žinute iš NVSC gautą anketą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketoje bus klausiama, ar turite tinkamas sąlygas izoliuotis, ar pageidaujate būti…

Skaityti daugiau...

Atnaujintos rekomendacijos dėl asmeninių švenčių organizavimo

Nuo pirmadienio Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino rekomendacijas asmeninių švenčių organizavimui. Švelnesnės karantino režimo priemonės yra taikomos asmenims, turintiems galimybių pasą, t. y. paskiepytiems, persirgusiems COVID-19 liga, turintiems neigiamą koronaviruso infekcijos testą bei vaikams iki 16 metų.  Vis dar draudžiama rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, išskyrus asmenines šventes: uždarose erdvėse, kai jose dalyvauja ne…

Skaityti daugiau...

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 kviečiami vyresni nei 35 metų gyventojai

Toliau vykstant etapinei gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, pirmadienį registracija atveriama dar vienai amžiaus grupei – 35–44 metų gyventojams. Kartu skiepytis gali ir anksčiau pakviestos gyventojų grupės. Pirmadienio ryto duomenimis, vakcinacijos centruose yra beveik 28 tūkst. laisvų vakcinų.  Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės Jurgitos Grebenkovienės kvietimą skiepytis kviečiame žiūrėti ČIA. Registracija vakcinacijai vyksta internetu, nuoroda skelbiama tinklalapyje www.koronastop.lt.…

Skaityti daugiau...

Pasitikrinkite, ar įsigijote greitąjį antigeno testą, kuris tinkamas atlikti namuose

Pasipildė Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos (VASPVT) patvirtintų savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų, kuriuos galima atlikti namuose, sąrašas. Tikimasi, kad netrukus jais pasipildys ir prekybos vietos. Greitieji antigeno testai parodo rezultatą labai greitai – vos per 10-15 minučių. Siekiant valdyti virusą ir sulėtinti jo plitimą, anksti išaiškinti infekcijos atvejus, kad tiek žmonės, kurie reguliariai…

Skaityti daugiau...

Vaistinės ruošiasi vakcinacijai nuo COVID-19 ligos

Gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19 ligos jau rengiasi ir vaistinės. Tokią paslaugą gali teikti trys dešimtys šalies vaistinių, o kai kurios jau pradėjo bendradarbiauti su savivaldybėmis dėl vakcinų ir vakcinacijai reikalingų priemonių skyrimo. Skiepijimas vaistinėje bus toks pat saugus kaip ir gydymo įstaigoje, nes visur yra taikomi tie patys paslaugų saugumo ir kokybės reikalavimai. Skiepyti gyventojus…

Skaityti daugiau...

NVSC primena apie izoliacijos tvarką, kai suserga vienas iš šeimos narių, o kitas yra paskiepytas arba persirgęs

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, atsižvelgę į gaunamus klausimus dėl izoliacijos, kai vienam šeimos nariui atliktas COVID-19 antigeno testas ar PGR tyrimas yra teigiamas, o kitas  – paskiepytas pagal nustatytą vakcinacijos schemą arba persirgęs, primena, jog tokiu atveju net ir turėjus didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju tam tikrą laiką izoliuotis nereikia.   Pagal galiojančią…

Skaityti daugiau...

Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai jau vakcinuojami nuo COVID-19 ligos

Nuo antradienio užsienio valstybių piliečiai skiepijami nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).  Pagal nustatytą tvarką mūsų Lietuvoje gali pasiskiepyti užsienyje gyvenę Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie atvyksta čia gyventi ilgiau kaip 183 dienas per metus. Taip pat vakcinacija yra užtikrinama Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiams ir jų šeimos nariams,…

Skaityti daugiau...

Atsistatyti po COVID-19 ligos gali padėti pratimai namuose arba reabilitacija

Susilpnėjęs fizinis pajėgumas, kvėpavimo ir nerimo sutrikimai ir kt. – šie liekamieji reiškiniai pažįstami ne vienam persirgusiajam COVID-19. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad šiuos sutrikimus atsistatyti galima ir namuose, reguliariai atliekant specialius pratimus, tačiau, jeigu jaučiate, kad jums reikia daugiau pagalbos, rekomenduojame kreiptis į medikus dėl jums priklausančios reabilitacijos.  Viena iš pastaruoju metu siūlomų…

Skaityti daugiau...

Įtarus COVID-19 ligą, žmonės bus kviečiami pakartoti COVID-19 tyrimą

Nuo šiol žmonės bus kviečiami pakartotinai atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos nustatymo, jeigu ankstesnio COVID-19 tyrimo PGR metodu rezultatas leido įtarti, tačiau nepatvirtino ligos atvejo. Pakartotinis tyrimas turėtų būti atliktas ne ankščiau kaip po 24 val. ir ne vėliau kaip per 72 val. nuo PGR tyrimo rezultato apie įtariamą COVID-19 ligą gavimo. Kai tyrimų rezultatas…

Skaityti daugiau...

Protrūkių nemažėja, tačiau ugdymo įstaigose situacija pamažu stabilizuojasi

Epidemiologinė situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, visgi analizuojant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vykdomo epidemiologinio tyrimo metu surinktus duomenis, matyti kai kurie stabilizavimosi požymiai. Praėjusią savaitę užfiksuotas kiek didesnis bendras tebesitęsiančių protrūkių skaičius (ankstesnės savaitės pradžioje buvo užfiksuoti 365 protrūkiai, šios savaitės pradžioje – 448). Nežymiai padaugėjo protrūkių daugelyje sektorių: prekybos, statybos, asmens sveikatos…

Skaityti daugiau...

JAV žiniasklaida: kodėl nereikėtų praleisti antros COVID-19 vakcinos dozės

Antroji vakcinos dozė suteikia didesnę apsaugą nei galite pagalvoti. JAV mokslininkai ir sveikatos institucijos primena, kodėl gyventojai turėtų pasiskiepyti, net jeigu taip padarys vėliau nei planuota. Milijonai žmonių nepasiskiepijo antrąja COVID-19 vakcinos doze, bet ar tai išties svarbu? Taip. Pasak visuomenės sveikatos specialistų, jeigu skiepijatės dviejų dozių vakcina, didesnei apsaugai nuo COVID-19 gauti, turėtumėte pasiskiepyti…

Skaityti daugiau...

Lietuvoje startuoja viena registracijos vakcinacijai platforma

Prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, startuoja ir vieninga elektroninė registracijos sistema. Nuo šiandienos visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leis ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį. Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt. Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti…

Skaityti daugiau...

Vakcinacijos strategija „Vaxzevria“ vakcina nesikeičia

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įvertino Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie užregistruotas nepageidaujamas reakcijas į „Vaxzevria“ vakciną ir kartu atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijas bei epidemiologinę padėtį šalyje nusprendė tęsti skiepijimą šia vakcina tokia pat tvarka, kokia buvo taikoma nuo pat pradžių. Tai reiškia, kad „Vaxzevria“ vakcina ir toliau galės skiepytis visi…

Skaityti daugiau...

Medicininės reabilitacijos siunčiamiems pacientams nebereikės atlikti COVID-19 testo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nuo šiol pacientams, stacionare gydytiems dėl COVID-19 ligos ir siunčiamiems medicininės reabilitacijos, nereikės atlikti COVID-19 (PGR) testo. Šis sprendimas taikomas nepriklausomai nuo to, ar pacientas vyksta tiesiai iš stacionaro, ar po gydymo stacionare vyksta iš namų.  Pažymėtina, kad pacientas turi būti pasveikęs nuo COVID-19 ligos ir jam turi būti…

Skaityti daugiau...

Protrūkių identifikavimui bus pasitelkiami ir darbdaviai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į jau kurį laiką besitęsiančią itin nepalankią epidemiologinę situaciją Vilniaus apskrityje bei poreikį imtis papildomų veiksmų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) stabdymui, susitiko su Vilniaus regiono epidemiologais. Susitikimo metu orientuotasi į neišnaudotas galimybes, viena jų – darbdavių įtraukimas į protrūkių atpažinimą.  Susitikimo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pateikė praktine veikla…

Skaityti daugiau...

Gydytojai ir operos solistai persirgusiuosius COVID-19 kviečia į kvėpavimo pamokas

Gegužės 10 d., pirmadienį, startuoja kassavaitinių laidų ciklas „Įkvėpti gyvenimo“, skirtas žmonėms, ieškantiems būdų, kaip greičiau atstatyti savo sveikatą po COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ar tiesiog norintiems išmokti taisyklingo kvėpavimo pratimų. Šalies medikai, psichologai ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro atstovai (LNOBT) susivienijo bendram tikslui – padėti lengviau įveikti „pokovidinį“ sindromą, pasitelkiant įvairias kvėpavimo…

Skaityti daugiau...

Paveiktų šalių sąraše – pakeitimai atvykstantiems iš penkių šalių

Nuo pirmadienio, gegužės 10 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Kosta Rikos, Maldyvų ir Mongolijos, o įprasti izoliacijos reikalavimai galios atvykstantiems iš Serbijos ir Bermudos. Izoliacijos tvarkos pakeitimų nėra numatyta, tai reiškia, kad lieka galioti tos pačios taisyklės. Išsamiau apie jas skaitykite žemiau pateiktoje lentelėje. Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas…

Skaityti daugiau...

SAM: nauja kolektyvinė sutartis turi tarnauti visų sveikatos priežiūros specialistų interesams

  Vykstant deryboms dėl naujos Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties, keturios iš devynių deryboms prisistačiusių profesinių sąjungų organizacijų (t. y. tos organizacijos, kurios yra dabar galiojančios LNSS šakos kolektyvinės sutarties šalys) reikalauja derėtis dėl šiuo metu galiojančios šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo, neįtraukiant naujų narių.  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia, kad naujoji šakos…

Skaityti daugiau...

Prailginamas laikas užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nuo šios savaitės prailginamas laikas užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai. Nuo šiol pacientas, gavęs siuntimą, turės 60 dienų užsiregistruoti konsultacijai. Ankščiau šis terminas buvo dvigubai trumpesnis – vienas mėnuo.  Šiuo pakeitimu siekiama sutaupyti šeimos gydytojų darbo laiką, kai nespėjus pacientui užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai, jiems tekdavo perrašinėti siuntimą. Taip pat…

Skaityti daugiau...

Visuomenės vakcinacija visoje Lietuvoje prasidės keliais etapais

Nuo gegužės 10 d. visoje Lietuvoje prasidės visuomenės etapinė vakcinacija. Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu. Pradedant nuo kito pirmadienio, kiekvieną savaitę į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė: •    nuo gegužės 10 d. – 55–64 metų gyventojai; •  …

Skaityti daugiau...

Plečiamos profilaktinio testavimo galimybės: savikontrolės tyrimai jau ir mokyklose

Nuo šiol šalies mokyklos galės rinktis dar vieną naują profilaktinio testavimo būdą – savikontrolės tyrimus. Tirtis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais, imant nosies landų ėminį ir įvertinti rezultatus galės patys mokinai, prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų. Fiksuojama, kad dažniau nei suaugę besimptome koronaviruso ligos forma serga vaikai, kurie gali lengviau pernešti virusą rizikos grupėje esantiems visuomenės…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: ryškių pokyčių protrūkių struktūroje nefiksuojama

Praėjusią savaitę šalyje šiek tiek išaugo bendras protrūkių skaičius. Iš viso buvo fiksuoti 364 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, o savaitę prieš tai – 351 protrūkis. Analizuojant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinktus duomenis, pastebima, kad per praėjusią savaitę išaugo protrūkių skaičius maisto pramonės sektoriuje, paslaugų ir statybų sektoriuose, keletas protrūkių fiksuota gydymo…

Skaityti daugiau...

Vaistinės jau netrukus galės skiepyti gyventojus nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)

Įdiegus reikiamus techninius sprendimus, vaistinės, turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, suteikiančią teisę teikti išplėstinės praktikos vaistininko paslaugas, gali pradėti gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Vakcinas vaistinėms, kaip ir kitoms skiepijančioms įstaigoms, skirs savivaldybės. Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės Jurgitos Grebenkovienės teigimu, siekis vakcinuoti gyventojus vaistinėse ir tokiu būdu paspartinti visuomenės imunizacijos procesą tapo…

Skaityti daugiau...

Ką reikia žinoti įmonėms apie COVID-19 ligos protrūkių valdymą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja įmones ir įstaigas, kurių darbuotojai dirba kontaktiniu būdu, jų darbuotojus bei kiekvieną, norintį daugiau sužinoti apie COVID-19 ligos protrūkių valdymą bei pagrindinius valdymo žingsnius. Kas yra protrūkis? Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme nurodyta sąvoka: protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: griežtesnės sąlygos taikomos grįžtantiems iš Indijos

  Nuo pirmadienio, gegužės 3 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Indijos, o įprasti izoliacijos reikalavimai galios atvykstantiems iš Estijos, Lenkijos, Slovėnijos, Vengrijos, Bosnijos ir Hercegovinos,  Čilės, Šiaurės Makedonijos, Arubos ir San Marino.  Sveikatos apsaugos ministerija keliautojams, grįžtantiems į Lietuvą, primena, kad ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios…

Skaityti daugiau...

  Savarankiškai pateikdami epidemiologinius duomenis atvejis.nvsc.lt, kaip ir kur užsikrėtė, toje pačioje anketoje užsikrėtusieji koronavirusine infekcija (COVID-19 liga) turėtų nurodyti ir žmones, su kuriais turėjo didelės rizikos kontaktą, t. y. tiek šeimos narius, tiek kolegas ar kitus asmenis, su kuriais bendravo užkrečiamuoju periodu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pastebi, kad neretai užsikrėtusieji pateikia duomenis, bet…

Skaityti daugiau...

Parengta rekomendacijų knyga padės vykdyti infekcijų kontrolę

Grupė aukštos kvalifikacijos specialistų – medikų, epidemiologų ir kt. – susivienijo ir parengė praktine patirtimi, moksliniais tyrimais ir siūlymais paremtą rekomendacijų knygą, kuri bus naudinga visiems, kas nori sumažinti COVID-19 keliamas rizikas. Leidinys skirtas gydymo, slaugos ir kitoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, tačiau gali būti adaptuotas ir kitoms organizacijoms bei įstaigoms, kurioms aktualu vykdyti infekcijų…

Skaityti daugiau...

Atsiveriant daugiau sektorių, protrūkių žemėlapyje situacija išlieka stabili

Karantino sąlygoms laisvėjant, epidemiologai reikšmingų pokyčių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių žemėlapyje nestebi. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, kad praėjusią savaitę aktyvių protrūkių skaičiaus nežymus augimas išliko gamybos sektoriuje. Tuo metu, prekybos sektoriuje, lyginant su savaite prieš tai, stebimas aktyvių protrūkių mažėjimo tendencijos.   Kaip pabrėžia epidemiologai, tai, kad…

Skaityti daugiau...

Norintys aplankyti ligoninės pacientus turės gauti leidimą, informacija apie pacientų būklę teikiama tik nurodytiems asmenims

Nuo ketvirtadienio COVID-19 liga persirgę arba nuo jos pilnai paskiepyti gyventojai gali aplankyti ligoninėje gulinčius artimuosius. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad pacientų lankymui reikės gauti leidimą, o atvykus pateikti reikiamus dokumentus bei laikytis įstaigoje nustatytos pacientų lankymo tvarkos.  Jeigu paskiepytas arba persirgęs gyventojas nori aplankyti COVID-19 pacientus gydančioje įstaigoje gulintį asmenį, jis turi…

Skaityti daugiau...

Mokiniams sugrįžtant į pradines klases – testuotis tėvams nebereikės

Nuo šiol prieš sugrįžtant į mokyklas pradinių klasių mokinių namų ūkio nariams nebereikės atlikti tyrimo dėl COVID-19 – išsitirti reikės ugdymo įstaigų darbuotojams ir mokiniams. Taip pat keičiasi tyrimo metodas prieš grįžtant į mokyklas – tyrimas bus atliekamas ne kaupinių metodu, o greitaisiais antigeno testais mobiliuosiuose punktuose.  Šis sprendimas įsigalioja nuo balandžio 22 d. Testavimas…

Skaityti daugiau...

Kiek žmonių šalyje jau turi imunitetą?

Lietuvos statistikos departamentas skelbia dar vieną švieslentę su imunizacijos nuo COVID-19 statistiniais rodikliais. Joje galima matyti, kiek šalyje, savivaldybėse arba tam tikrose žmonių grupėse yra galimai imunizuotų asmenų. Statistika pateikiama absoliučiais skaičiais (asmenų sk.) ir procentais nuo atitinkamos populiacijos. Skaičiai yra pateikiami žemėlapyje ir stulpelinėse diagramose. Savivaldybės sureitinguotos didėjančia tvarka pagal galimai imunitetą turinčių gyventojų…

Skaityti daugiau...

Lietuvoje pradedamas skiepijimas „Janssen“ vakcina nuo COVID-19

Farmacijos kompanijai „Janssen Pharmaceutica NV“ informavus, kad siūlo pradėti platinti ir naudoti jos vakciną nuo koronaviruso (COVID-19), 4800 šios vakcinos dozių, esančių Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje (ESSC), šiandien bus paskirstyta vakcinacijos centrams. Tik viena doze skiepijamos „Janssen“ vakcinos bus skirtos vakcinuoti senjorus, lėtinėmis ligomis sergančius ligoninėse gydomus pacientus, taip pat asmenis, vykstančius dirbti į…

Skaityti daugiau...

Į Lietuvą pristatyta vienuoliktoji „Vaxzevria“ vakcinų siunta

Antradienį Lietuvą pasiekė vienuoliktoji „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta, kurią sudaro 19200 vakcinos dozių. Per kelias dienas jos pasieks savivaldybes. Iki šios dienos Lietuva gavo 202,1 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 188,3 tūkst. „Vaxzevria“ vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų darant 4–12 savaičių pertrauką. Svarbu pažymėti, kad po…

Skaityti daugiau...

Į Lietuvą pristatyta aštuonioliktoji „Comirnaty“ vakcinos siunta

Pirmadienį Lietuvą pasiekė aštuonioliktoji vakcinos nuo koronaviruso „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) siunta, kurią sudaro 74880 vakcinos dozių. Jos bus pristatytos savivaldybėms tą pačią dieną. Iki šios dienos Lietuva gavo 537,2 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 528,6 tūkst. Vakcinomis nuo COVID-19 Lietuvoje jau paskiepyta 563,7 tūkst. gyventojų, arba 20,1 proc. visuomenės. Išsamesnė…

Skaityti daugiau...

Didelės rizikos sąlytis: kada netaikoma izoliacija paskiepytiems ar persirgusiems

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad žmonėms, kurie yra persirgę koronavirusine infekcija (COVID-19 liga), taip pat tiems, kurie jau yra paskiepyti pagal nustatytą vakcinacijos schemą, net ir turėjus didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju tam tikrą laiką izoliuotis nereikia. Pagal galiojančią tvarką, jei žmogus yra persirgęs COVID-19, kai jam liga buvo patvirtinta atlikus PGR…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, izoliacijos taisyklės nesikeičia

Nuo pirmadienio, balandžio 19 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Argentinos, Čilės, Puerto Riko, o atvykstantiems iš Belgijos, Palestinos ir Seišelių galios įprasti izoliacijos reikalavimai. Izoliacijos taisyklėse nustatytas izoliacijos išimtis galima rasti ČIA. Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę. COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PAVEIKTŲ…

Skaityti daugiau...

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas Lietuvos gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65…

Skaityti daugiau...

Naujas COVID-19 tyrimo metodas: darželiuose bus tiriami dažniausiai liečiami aplinkos paviršiai

Siekiant laiku aptikti koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejus, darželiuose įsibėgėja naujas testavimo metodas – aplinkos paviršių testavimas. Šalies galimybes testavimo procese išplėtė Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Kristina Daniūnaitė, validavusi šį naują viruso aptikimo metodą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) džiaugiasi ir didžiuojasi mokslininkų indėliu pandemijos akivaizdoje.  Šiuo metu itin daug COVID-19 ligos protrūkių fiksuojama…

Skaityti daugiau...

Parengta tvarka dėl savikontrolei skirtų COVID-19 testų įsigijimo

Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai nuo šiol bus prieinami visiems šalies gyventojams įvairiose prekybos vietose – testą bus galima atlikti bet kuriuo metu ir pasitikrinti, ar nesergama koronaviruso infekcija. Greitieji antigeno testai pagerins testavimo prieinamumą ir suteiks galimybę asmenims labai greitai – vos per 10 minučių gauti rezultatą.  Pasitaiko atvejų, kai žmonės, sergantys COVID-19, jaučia…

Skaityti daugiau...

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49. Dauguma COVID-19 ligos protrūkių registruota ikimokyklinio ugdymo įstaigose, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Nors bendra epidemiologinė situacija šalyje išlieka sudėtinga, protrūkių formavimosi darželiuose tendencijos,…

Skaityti daugiau...

Svarbi naujovė keliautojams!

  Įsigaliojus naujausiems sveikatos apsaugos ministro įsakymų, reglamentuojančių izoliacijos sąlygas bei reikalavimus dėl tyrimų atlikimo, pakeitimams pailgėjo laikotarpis, per kurį COVID-19 persirgę asmenys gali nesiizoliuoti, kai jie grįžta iš užsienio. Iki šiol buvo nustatyta, kad asmenims izoliacija netaikoma, jeigu grįžimo iš užsienio dieną nuo COVID-19 diagnozės patvirtinimo dienos nėra praėję daugiau kaip 90 dienų. Nuo…

Skaityti daugiau...

Į Lietuvą pradėta tiekti „Janssen“ vakcina nuo koronaviruso, kurios užteks tik vienos dozės

  Farmacijos kompanijai „Janssen Pharmaceutica NV“ pradėjus tiekti vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19) Europos Sąjungos (ES) šalims, pirmąją siuntą antradienį gavo ir Lietuva. Tai yra pirmoji vakcina nuo COVID-19, kurios pakanka vienos dozės imunitetui susiformuoti. Skiepyti šia vakcina savivaldybės galės pradėti artimiausiomis dienomis. Pirmąją „Janssen“ vakcinos siuntą sudaro 4800 dozių, kurių užteks paskiepyti tiek pat žmonių.…

Skaityti daugiau...

NVSC kviečia visus užsikrėtusius COVID-19 aktyviai teikti informaciją elektroniniu būdu nelaukiant tyrėjų skambučio

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo, užpildydamas  anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą https://atvejis.nvsc.lt. Kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę  informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės. Šią anketą užpildyti raginamas kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19…

Skaityti daugiau...

Persirgę ir paskiepyti atleidžiami nuo izoliacijos: kokias procedūras būtina atlikti, norint, kad išimtis būtų pritaikyta

Vis daugiau Lietuvos gyventojų yra paskiepijama nuo COVID-19, taip pat didėja ir šia liga persirgusių gyventojų dalis. NVSC primena, kad po sąlyčio su sergančiu asmeniu paskiepyti ar persirgę asmenys gali nesiizoliuoti, jeigu skiepijimas COVID-19 vakcina yra  atliktas pagal nustatytą schemą ir nuo skiepijimo arba diagnozės patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų. Grįžus iš užsienio…

Skaityti daugiau...

NVSC atlieka patikrinimus ir primena: svarbu neatsipalaiduoti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tikrina, kaip paslaugų teikėjai bei ne maisto prekėmis prekiaujantys asmenys laikosi karantino reikalavimų. Praėjusią savaitę NVSC specialistai atliko 265 patikrinimus, pažeidimų nustatė trylikoje įmonių ir įstaigų. Nustatytų veiklos vykdymo sąlygų nesilaikė grožio paslaugų teikėjai ir viena ugdymo įstaiga. Vienuolikai iš jų pradėtos administracinės teisenos. Per 2021 m. tryliktąją savaitę karantino…

Skaityti daugiau...

Savivaldybėms perskirstoma beveik 3000 vakcinų

Skatinant greitesnę imunizaciją ir efektyvesnį vakcinų naudojimą, šiandien iš 4 šalies savivaldybių paimama 2900 vakcinų dozių ir pervežama į Kauno ir Vilniaus vakcinavimo centrus – atitinkamai 2500 ir 400 vakcinų. Iki šiol gana pasyviai skiepijusi Klaipėdos miesto savivaldybė nesutiko perduoti turimų vakcinų, patikinusi Ministeriją, kad per artimiausias dvi dienas vykdo skiepijimo akciją ir planuoja panaudoti…

Skaityti daugiau...

Vakcinuotis kviečiamos įmonės, turinčios ne mažiau 100 darbuotojų

Siekdama plėsti vakcinavimo apimtis, Sveikatos apsaugos ministerija suteikia dar daugiau galios savivaldybėms. Nuo ketvirtadienio didelės įstaigos, įmonės ar organizacijos, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų, galės vakcinuotis. Primename, kad vakcinavimas yra nemokamas ir vyksta laisva valia. Pažymėtina, kad didelių įmonių darbuotojai gali būti vakcinuojami, jei nepavyksta sudaryti arba paskiepyti atitinkamą savaitę skiepijamos prioritetinės grupės…

Skaityti daugiau...

Vakcinacijai ir testavimui paspartinti pasitelkiami slaugytojo padėjėjai

Siekdama spartinti gyventojų vakcinaciją nuo koronaviruso (COVID-19) bei didinti testavimo apimtis, Sveikatos apsaugos ministerija praplėtė slaugytojo padėjėjų profesinių kompetencijų sąrašą, suteikdama teisę šiems darbuotojams imti tepinėlius iš nosies landos priekinės dalies ir kai kuriais atvejais atlikti injekcijas į raumenį. Šitaip į skiepijimo ir testavimo procesą galės būti įtraukti dar apie 3 tūkst. darbuotojų. Iki šiol…

Skaityti daugiau...

EVA: gamintojai didina COVID-19 vakcinų gamybos pajėgumus ir tiekimą

Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) priėmė keletą svarbių rekomendacijų, padidinsiančių COVID-19 vakcinų gamybos pajėgumus ir tiekimą Europos Sąjungos (ES) šalims. Nauja „AstraZeneca“ COVID-19 vakcinos gamybos vieta Patvirtinta nauja „AstraZeneca“ COVID-19 vakcinos aktyviosios medžiagos gamybos vieta – „Halix“ gamykla, įsikūrusi Leidene (Nyderlandai). Po šio patvirtinimo bendras licencijuotų aktyviosios medžiagos gamybos vietų…

Skaityti daugiau...

Vaistinės galės skiepyti gyventojus nuo COVID-19

Siekdamas gerinti gyventojų skiepijimo prieinamumą ir didinti skiepijimo apimtis, sveikatos apsaugos ministras pasirašė teisės aktus, kuriais vadovaujantis išplėstinės praktikos vaistininkai galės teikti vakcinacijos nuo COVID-19 paslaugas. Skiepyti gyventojus galės vaistinės, įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. Vakcinacija vaistinėse startuos Registrų centrui baigus diegti reikiamus funkcionalumus. Vaistinėse gyventojai galės būti skiepijami valstybės biudžeto lėšomis įsigytomis…

Skaityti daugiau...

NVSC: gydymo įstaigose per savaitę protrūkių sumažėjo perpus

Praėjusios savaitės pabaigoje gydymo įstaigose buvo fiksuoti 22 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai protrūkių skaičius buvo kone dvigubai didesnis – 42, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Tai, epidemiologų vertinimu, leidžia teigti, kad dvejose itin svarbiose srityse – socialinėse įstaigose ir gydymo įstaigose – situacija…

Skaityti daugiau...

Persirgusieji COVID-19 liga gali gauti medicininės reabilitacijos paslaugas

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pacientai, persirgę COVID-19 liga, gydytojo siuntimu gali gauti stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas. Reabilitacija persirgusiems bus suteikta ne vėliau nei praėjus 3 mėnesiams po aktyvaus gydymo stacionare. COVID-19 ligos atveju pirmojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugų, prieš skiriant medicininę reabilitaciją, teikti nereikia. Medicininės reabilitacijos paslaugos persirgus COVID-19 skiriamos, atsižvelgiant ne…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: raginama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių

Penktadienį atnaujintą COVID-19 paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Belgija, Nyderlandai, Bosnija ir Hercogovina, Moldova, Bermuda, Kiurasao. Sąraše nebeliko – Maltos. Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų plitimo Lietuvoje riziką, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Kaip ir praėjusią savaitę išlieka tie patys reikalavimai ekipažų ir įgulų nariams.…

Skaityti daugiau...

NVSC: kaip saugiai ruošti Šv. Velykų stalą

Lietuviai Šv. Velykų stalo neįsivaizduoja be tradicinių margučių ir įvairių patiekalų, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kad ruošiant šventinį stalą svarbu kruopščiai laikytis asmens higienos ir maisto saugos reikalavimų. Daugumą žarnyno infekcinių ligų sukelia mikroorganizmai, kurie į žmogaus organizmą patenka su maistu. Viena iš dažniausiai pasitaikančių maistinės kilmės…

Skaityti daugiau...

NVSC paaiškina, kas yra izoliacijos vietos pakeitimas ir kada ją galima pakeisti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad izoliacijoje esantys asmenys privalo laikytis nustatytų izoliacijos taisyklių – nepalikti izoliavimo vietos, nepriiminėti svečių, jeigu izoliuojamasi namuose, kur gyvena kiti šeimos nariai, izoliuotis atskirame kambaryje, apriboti naudojimąsi bendromis erdvėmis, vengti tiesioginio sąlyčio su kitais asmenimis. Šiuo metu visi izoliuoti asmenys – tiek gavę teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, tiek sąlytį…

Skaityti daugiau...

„Vaxzevria“ – naujasis „AstraZeneca“ vakcinos pavadinimas

Farmacijos kompanija „AstraZeneca“ informavo, kad vakcina nuo koronaviruso (COVID-19), kurią ji sukūrė kartu su Oksfordo universiteto mokslininkais, turi naują pavadinimą – „Vaxzevria“. Nuo šiol jis bus nurodomas vakcinos charakteristikų santraukoje, pakuotės lapelyje, vakcinacijos įrašuose ir kituose dokumentuose. Europos vaistų agentūrai (EVA) įvertinus šios vakcinos klinikinių tyrimų duomenis ir rekomendavus ją naudoti skiepijimui nuo COVID-19, „Vaxzevria“…

Skaityti daugiau...

Ministerija teikia rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 prevencinių priemonių per Velykas

  Artėjant šv. Velykų savaitgaliui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena karantino tvarką ir rekomenduoja, kokių prevencinių priemonių reikia laikytis, atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ir siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. 1. Nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 val. Lietuvoje ribojamas asmenų judėjimas tarp…

Skaityti daugiau...

Sukurtas interaktyvus COVID-19 protrūkių žemėlapis

Lietuvos statistikos departamentas sukūrė dar vieną švieslentę, padėsiančią geriau visuomenei suprasti COVID-19 ligos paplitimą. Šioje švieslentėje – interaktyviame žemėlapyje pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologų atliktų tyrimų rezultatus pateikiami koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkiai – du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu. Švieslentėje bus galima matyti, kokios veiklos įmonėse yra fiksuoti…

Skaityti daugiau...

NVSC ragina: dalykimės epidemiologiškai svarbia informacija, bet ne virusu

Šiandien esame įpratę dalytis – socialiniuose tinkluose nuolat dalijamės savo gyvenimo akimirkomis ir mintimis, informacija, emocijomis bei patirtimis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologai primena, kad dabar turime ypatingai svarbią užduotį – dalytis informacija, kuri gali padėti sustabdyti COVID-19 infekcijos plitimą ir prisidėti prie epidemijos valdymo. Epidemiologinių tyrimų rezultatai atskleidžia, kad nemaža dalis visų nustatytų infekcijos…

Skaityti daugiau...

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša apie parengtą naują asmenų, pasiskiepijusių COVID-19 ligos vakcina, pažymos išdavimo funkcionalumą e. sveikatoje. Taip pat yra parengta pažyma keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to,…

Skaityti daugiau...

Nuo šiol profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos atskiroms grupėms bus privalomi

Įsigaliojus Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimams, Vyriausybė priėmė nutarimą dėl darbų ir veiklos sričių, kuriose dirbantiems žmonėms bus privaloma pasitikrinti sveikatą ir atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo tyrimą – arba periodiškai, arba vieną kartą prieš atveriant duris.  Toks sprendimas įsigalioja nuo rytojaus – kovo 27 d. Patvirtinti šie darbai ir veiklos,…

Skaityti daugiau...

Išsami informacija apie protrūkius bus skelbiama interaktyviame žemėlapyje

Naujausia informacija apie Lietuvoje nustatytus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius nuo pirmadienio bus skelbiama Lietuvos statistikos departamento (LSD) parengtose švieslentėse – interaktyviame žemėlapyje. Ši informacija bus atnaujinama kasdien pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologų atliktų tyrimų rezultatus. Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, džiugu, kad bendradarbiaudamos institucijos gali…

Skaityti daugiau...

NVSC atsako į mokyklų bendruomenėms kilusius klausimus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atsako į dažniausiai viešosios konsultacijos „Nauja COVID-19 realybė: kaip į mokyklas sugrįžti saugiai?“ metu dalyviams kilusius klausimus. REIKALAVIMAI MOKYKLOSE Ar reikia matuoti mokinių kūno temperatūrą? Nėra prievolės matuoti mokinių kūno temperatūrą, tačiau turi būti sudarytos sąlygos mokiniams, matuoti(s) kūno temperatūrą tik atvykus į švietimo įstaigą. Atkreipiame dėmesį, kad mokinių…

Skaityti daugiau...

Vilniaus regione jau dominuoja britiškoji koronaviruso atmaina, neraminantys ženklai stebimi ir kitose šalies regionuose

Antrą savaitę iš eilės Lietuvoje auga sergamumas koronaviruso (COVID-19) infekcija, o anksčiau bangavęs pandemijos pagreitis jau kurį laiką yra pakilęs. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) epidemiologai pastebi, kad sergamumo rodikliai savivaldybėse primena praėjusių metų rudenį, kai šalyje stebėta antrosios epidemijos bangos pradžia. Pernai spalį du trečdaliai Lietuvos savivaldybių fiksavo didėjanti naujų COVID-19 ligos atvejų skaičių. Tokia…

Skaityti daugiau...

Savarankiškai epidemiologinius duomenis pateikė daugiau nei 2300 žmonių

Savarankiškai, užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą atvejis.nvsc.lt, epidemiologinius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą, jau pateikė daugiau nei 2300 koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtusių žmonių. NVSC primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, gali prisidėti prie tikslo greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių. Kuo greičiau žmogus…

Skaityti daugiau...

Psichikos sveikatos stiprinimui skirtos paslaugos COVID-19 pandemijos metu pasiteisino

Pernai pradėjus organizuoti psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo veiklas, jose 2020-aisiais sudalyvavo daugiau kaip 14 tūkst. gyventojų, net 9 iš 10-ies liko labai patenkinti arba patenkinti gautomis paslaugomis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia gyventojus ir šiemet naudotis nemokamomis specialistų konsultacijomis bei dalyvauti jų rengiamuose grupiniuose užsiėmimuose. Ministerijos iniciatyva paslaugos teikiamos visose Lietuvos savivaldybėse, reaguojant…

Skaityti daugiau...

NVSC konsultuoja tik dėl Lietuvoje keliautojams taikomų reikalavimų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) konsultantai pastaruoju metu sulaukia klausimų iš keliautojų, norinčių vykti į užsienį, apie kitose šalyse taikomus reikalavimus dėl COVID-19 grėsmių. NVSC informuoja, kad tokios informacijos neteikia. Žmonės, prieš keliaudami svetur, turėtų išsiaiškinti, kokie reikalavimai taikomi tikslo valstybėse. Tą rekomenduojama daryti https://keliauk.urm.lt/, tikslintis su ambasadų darbuotojais.   Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau...

Sutarta su savivaldybėmis pradėti vakcinaciją ir savaitgaliais

Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijos nuotolinio susitikimo su miestų ir rajonų merais, savivaldybių koordinatoriais ir vakcinavimą organizuojančių sveikatos priežiūros įstaigų atstovais metu sutarta, kad gyventojų vakcinacija vyktų ir savaitgaliais. Tai reiškia, kad vakcinacijos tempai išaugtų, o tai paspartintų visuomenės imunizacijos procesą ir leistų greičiau pradėti karantino atlaisvinimus ar net grįžti į normalų gyvenimą.  Sveikatos apsaugos ministerijos…

Skaityti daugiau...

Nuo šiol profilaktinių tyrimų procedūra be nemalonių pojūčių, rezultatas vos per pusvalandį. Profilaktiškai tirtis kviečiami ir teisėsaugos institucijų atstovai

Mobiliuose punktuose profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 nustatymo greitaisiais antigeno testais jau gali būti atliekami naujai verifikuotu metodu – imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra yra daug paprastesnė, nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami vos per 30 minučių. Naująjį metodą įvertino ir patvirtino Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.  Taip pat nuo antradienio reguliariai profilaktiškai…

Skaityti daugiau...

Nuo pirmadienio teisę į izoliacijos išimtį būtina pagrįsti dokumentais

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo pirmadienio įsigaliojus naujiems reikalavimams, visi atvykstantys į Lietuvą privalės pateikti dokumentus, įrodančius teisę į izoliacijos išimtį. Primename, kad karantino metu atvykus į Lietuvą oro ar jūrų uoste privaloma patikrą atliekantiems pareigūnams pateikti QR kodą, patvirtinantį, kad užpildyta elektroninė anketa, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, keliautojai turės įrodyti teisę į izoliacijos išimtis

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, papildė Kipro Respublika, Palestina, Lenkijos Respublika, šį sąrašą „paliko“ Izraelio Valstybė, Slovėnijos Respublika. Taip pat nuo šiol keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, privalės pateikti tai įrodančius dokumentus, tam, kad jiems nereikėtų izoliuotis. Jeigu dokumentai pateikiami oro ar jūrų uoste, izoliacijos išimtis…

Skaityti daugiau...

Atnaujinta vakcinacijos nuo COVID-19 tvarka: gyventojai gali rinktis vakciną

Penktadienį įsigaliojo atnaujinta vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) tvarka, leidžianti gyventojams pasirinkti, kurio gamintojo vakcina skiepytis. Nepaskiepyti asmenys, priklausantys anksčiau vakcinuotoms prioritetinėms grupėms, pasiskiepyti gali bet kuriuo metu, kai tik pareikš norą. Kviečiami vakcinuotis gyventojai nuo šiol bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo…

Skaityti daugiau...

NVSC epidemiologai siunčia žinią – atsisakykime nebūtinų kelionių ir laikykimės reikalavimų

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad karantino metu atvykstant į Lietuvą taikomos sugriežtintos kontrolės priemonės – privaloma užsiregistruoti užpildant elektroninę anketą, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą įrodančius dokumentus, visi atvykusieji privalo izoliuotis 10 dienų.   Lietuvos oro uostuose, jūrų uoste, tikrinama, ar atvysktantieji yra užpildę reikiamą anketą ir turi tai…

Skaityti daugiau...

Atnaujinamas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina, gyventojai galės rinktis vakciną

Sveikatos apsaugos ministerija, gavusi naujas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacijas, palaikančias Europos vaistų agentūros (EVA) poziciją dėl vakcinos naudos suvaldant koronaviruso pandemiją, atnaujina gyventojų skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Šiandien, įvertinusi visų Europos Sąjungos (ES) šalių pateiktus duomenis apie netikėtas nepageidaujamas šalutines reakcijas po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso (COVID-19), EVA atmetė galimas sąsajas tarp nustatytų tromboembolinių…

Skaityti daugiau...

Į šalies mokyklas sugrįžtant vis daugiau mokinių, NVSC ragina prisiminti prevenciją

Kokių koronaviruso infekcijos (COVID-19) prevencijos priemonių reikia imtis, ką daryti, jei mokykloje nustatytas COVID-19 atvejis, kodėl svarbu pasiskiepyti, kaip atliekami tyrimai – į šiuos ir kitus mokyklų bendruomenėms kylančius klausimus atsakys specialistai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rengiamoje nuotolinėje konsultacijoje „Nauja COVID-19 realybė: kaip į mokyklas sugrįžti saugiai?“. Nuotolinė konsultacija vyks kovo 22 d. (pirmadienį)…

Skaityti daugiau...

PSO: kaip viruso atmainos gali paveikti vakcinų efektyvumą?

Visi virusai, įskaitant COVID-19 sukeliantį virusą SARS-CoV-2, ilgainiui vystosi. Kai virusas dauginasi ar kuria savo kopijas, jis kartais šiek tiek keičiasi, ir tai yra normalu. Šie pokyčiai vadinami „mutacijomis“. Virusas, turintis vieną ar daugiau naujų mutacijų, vadinamas pirminio viruso „variantu“. Kas lemia viruso pasikeitimą į naują jo mutaciją? Kai virusas sparčiai plinta populiacijoje ir sukelia…

Skaityti daugiau...

Dėmesio: atvykstantieji į Lietuvą privalo turėti ir neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą, ir QR kodą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą primena, kad atvykstantiesiems į Lietuvą privaloma turėti ne tik neigiamą COVID-19 testą, bet ir QR kodą, kuris gaunamas dar prieš kelionę užpildžius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tinklapyje esančią anketą. Visi keliautojai privalo izoliuotis, išskyrus numatytąsias išimtis. Tendencijos rodo, kad nuo grįžtančiųjų ir atvystančiųjų sąmoningumo ir atsakomybės priklausys ir atlaisvinimų…

Skaityti daugiau...

Laikinai stabdomas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina

Gavusi  Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacijas, nuo rytojaus Sveikatos apsaugos ministerija laikinai stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina mažiausiai iki šio ketvirtadienio, kovo18 d., kol bus gautos Europos vaistų agentūros (EVA) galutinės išvados dėl šios vakcinos šalutinio poveikių. Skiepijimą „AstraZeneca” vakcina nuo koronaviruso laikinai sustabdė kai kurios Europos valstybės, tarp jų – Ispanija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Švedija,…

Skaityti daugiau...

Pasaulinė vartotojų teisių diena

Europos Sąjungoje kovo 15-ąją minima Pasaulinė vartotojų teisių diena, kuri dar vadinama Europos vartotojų diena. Vienas iš pagrindinių šios dienos tikslų yra šviesti ir informuoti vartotojus apie jų teises bei jų gynimo būdus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) skatina visuomenę atsakingai rinktis paslaugas ir gaminius, atkreipia dėmesį į tai, kad labai…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 13 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 900 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 50.…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 12 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 943 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 16.…

Skaityti daugiau...

Ekspertas dr. M. Strioga atsakys į žmonių klausimus apie vakcinaciją

Jau nuo rytojaus oficialioje Sveikatos apsaugos ministerijos „Facebook“ paskyroje startuoja nauja rubrika: Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga trumpai apžvelgs savaitės aktualijas, susijusias su COVID-19 liga bei vakcinacijos rezultatais šalyje, ir atsakys į dažniausiai žmonėms kylančius klausimus, pateikdamas mokslu ir faktais pagrįstą informaciją bei savo įžvalgas.  Eksperto teigimu, siekiant užkirsti kelią prieštaringiems…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 11 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 943 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 61 585 asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta,…

Skaityti daugiau...

„AstraZeneca“ pristatė į Lietuvą dar 14,4 tūkst. COVID-19 vakcinos dozių

Penktadienį į Lietuvą atgabenta šeštoji farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta. Ją sudaro 14,4 tūkst. dozių, kurios šiandien bus paskirstytos savivaldybėms. Iš viso Lietuvą jau pasiekė 115,7 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, o vien šią savaitę jų pristatyta 48 tūkst. Iki kovo 12 d. gyventojų skiepijimui sunaudota 62,1 tūkst. šio gamintojo vakcinos dozių. Kovo…

Skaityti daugiau...

Lietuva laikosi EVA ir VVKT rekomendacijų: vakcinacija „AstraZeneca“ tęsiama toliau

Sveikatos ministerija informuoja, kad vakcinacija „AstraZeneca“ vakcina Lietuvoje vyksta toliau, atsižvelgiant į Europos vaistų agentūros (EVA) ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) rekomendacijas ir ekspertų vertinimą, kad nėra pagrindo abejoti „AstraZeneca“ vakcinų efektyvumu ir saugumu.  Šiuo metu Danija, Norvegija ir Islandija laikinai sustabdė „AstraZeneca“ vakcinų atsargų naudojimą, galimai įtarus nepageidaujamas reakcijas, paskiepijus šia vakcina, nes,…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 10 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1119 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 54 401 asmenys. Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog…

Skaityti daugiau...

Baltijos šalių ministrai kviečia ieškoti racionalių būdų perskirstyti vakcinas

Estijos, Latvijos ir Lietuvos sveikatos ministrai kviečia Europos Komisiją sukurti skaidrų laikiną vakcinų perskirstymo mechanizmą tarp Europos Sąjungos valstybių narių, atsižvelgiant į nepaprastą epidemiologinę situaciją ir aplinkybes, kai vakcinų perteklius gali likti nepanaudotas, pasibaigus vakcinų galiojimo laikui. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Latvijos sveikatos ministras Daniels Pavļuts ir Estijos sveikatos ir darbo ministras Tanel…

Skaityti daugiau...

COVID-19 pandemija atvėrė akis: sveikatos duomenų potencialas gali būti išnaudojamas labiau

Koronaviruso pandemija prikaustė visuomenės dėmesį prie sveikatos duomenų ir jų aktualumo kaip niekada anksčiau. Pranešimai, skelbiantys naujų užsikrėtimų, mirčių, pasveikimų ar užimtų lovų skaičių tapo kasdienybės dalimi bei pagrindiniu įrankiu valdyti epidemiologinę situaciją ir užtikrinti kiek įmanoma sklandų gyvenimą. Tai iliustratyvus sveikatos duomenų pakartotinio naudojimo pavyzdys.   Sveikatos duomenų pakartotinis naudojimas, arba kitaip – naudojimas…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 8 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1055 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 61 730 asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta,…

Skaityti daugiau...

Atvykstant į Lietuvą būtina turėti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia keliautojų dėmesį, kad Lietuvoje vykdant sustiprintos keleivių kontrolės patikrinimus oro ir jūrų uostuose reikalaujama pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą patvirtinantį dokumentą. Pagal naujausius reikalavimus, neigiamą tyrimo rezultatą privalo turėti visi asmenys, į Lietuvą atvykstantys tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. Tyrimas turi būti atliktas ne…

Skaityti daugiau...

Prasideda profilaktinis testavimas dėl COVID-19 greitaisiais antigeno testais

Profilaktinis asmenų testavimas dėl koronaviruso (COVID-19) nustatymo bus atliekamas kur kas greičiau – šią savaitę pradedamas testavimas greitaisiais antigeno testais.  Iki šiol skirtingos visuomenės grupės profilaktiškai tirtis buvo kviečiamos atliekant PGR tyrimus. Nuo šios savaitės PGR tyrimus keičia greitieji antigeno testai. Atliekant PGR tyrimą, mėginys paimamas iš nosiaryklės, o tyrimo atsakymas vidutiniškai gaunamas per 24…

Skaityti daugiau...

Laikinai sustabdytas skiepijimas viena „AstraZeneca“ vakcinos serija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuolat stebi vakcinacijos procesą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, todėl gavusi signalų iš atsakingų institucijų į juos visada reaguoja. Šiandien Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, sulaukusi informacijos iš Austrijos kompetentingos institucijos, rekomendavo laikinai sustabdyti vakcinos „AstraZeneca“ serijos ABV5300 naudojimą.  Austrijos federalinė sveikatos priežiūros tarnyba (BASG) gavo du pranešimus, galimai susijusius…

Skaityti daugiau...

Į Lietuvą pristatyta dar 33,6 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių

Antradienį Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį pasiekė penktoji farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta, kurią sudaro 33,6 tūkst. dozių. Per dvi dienas jos bus paskirstytos vakcinacijos centrams visoje Lietuvoje. Per pirmus keturis vežimus į Lietuvą buvo pristatyta 67,7 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, iki kovo 9 d. jų sunaudota 52,7 tūkst. Lietuva iš viso…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 7 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 437 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 63 269 asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta,…

Skaityti daugiau...

COVID-19 vakcinos: ko tikėtis?

Prasidėjus vakcinacijos procesui nuo COVID-19 Lietuvoje, viena iš labiausiai aptarinėjamų temų viešojoje erdvėje yra vakcinų šalutinis poveikis. Deja, tai, kas aptarinėjama, neretai apipinama gandais bei prieštaringais vertinimais, todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina pasitikėti tik oficialiais mokslu pagrįstais šaltiniais ir medikais, o apie pastebėtus šalutinius vakcinų poveikius informuoti ne tik socialinių tinklų bendruomenę, bet ir…

Skaityti daugiau...

Didėjant vakcinų siuntoms auga vakcinacijos tempai

Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį pirmadienį pasiekė dvyliktoji ir iki šiol didžiausia gamintojo „BioNTech & Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta. Ją sudaro 31 590 vakcinos dozių, kurios jau šiandien iškeliaus į vakcinacijos centrus visoje šalyje. Didėjant pristatomų vakcinų siuntoms auga ir skiepijimo tempai. Lietuvoje tęsiasi asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Malta ir Serbija, nebeliko – Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Albanijos, Andoros, Sent Lucijos. Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų, sparčiai plintančių visame pasaulyje, patekimo į Lietuvą riziką ir užtikrinti kelionių saugumą nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 6 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 747 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 50 771 asmenys. Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 5 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1090 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 63 601 asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta,…

Skaityti daugiau...

Raudonojo Kryžiaus savanoriai padės NVSC tikrinant atvykstančiųjų į Lietuvą duomenis

Lietuvos Vyriausybei sugriežtinus atvykimo į Lietuvą taisykles (nuo kovo 10 dienos atvykstantieji turės būti atlikę COVID-19 testą, kuris būtų neigiamas), Raudonojo Kryžiaus savanoriai ateina į pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) ir padės užtikrinti atvykstančių asmenų duomenų patikrą Lietuvos oro uostuose bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Jau šį savaitgalį Vilniaus oro uoste pradeda darbą 25…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Malta ir Serbija, nebeliko – Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Albanijos, Andoros, Sent Lucijos. Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų, sparčiai plintančių visame pasaulyje, patekimo į Lietuvą riziką ir užtikrinti kelionių saugumą nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar…

Skaityti daugiau...

Mobilioji programėlė KoronaStopLT – patikimas būdas sužinoti apie rizikingus kontaktus

Koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai skirtos mobiliosios programėlės KoronaStopLT naudotojai per keturis mėnesius buvo įspėti apie kontaktus su 2,8 tūkst. sergančiųjų. Būtent tiek žmonių pranešė apie susirgimą, o su jais kontaktavę asmenys gavo pranešimą mobiliajame telefone. KoronaStopLT ne tik rūpinasi žmonių sveikata, bet ir saugo jų asmeninę informaciją: programėlė tvarko tik asmens tiesiogiai neidentifikuojančius artimo kontakto…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 4 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1091 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 62 128 asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta,…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 3 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1106 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 60 586 asmenys.   Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta,…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1054 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 59 620 asmenys.  Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie kovo 1 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1287 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 59 209 asmenys.  Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys…

Skaityti daugiau...

Lietuvą pasiekė vienuoliktoji „BioNTech & Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso siunta

Pirmadienį į Lietuvą atgabenta dar viena gamintojo „BioNTech & Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta, kurią sudaro 29250 vakcinos dozių. Tą pačią dieną jas planuojama išvežioti vakcinavimo centrams visoje Lietuvoje. Šiuo metu šalyje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19. Informacija apie gaunamų, paskirstomų ir sunaudojamų vakcinų kiekius bei paskiepytų…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie vasario 28 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 831 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 59 002 asmenys.  Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys…

Skaityti daugiau...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, dėl naujų COVID-19 mutacijų sugriežtinta izoliacijos tvarka

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, papildė Jungtinės Amerikos Valstijos, šį sąrašą „paliko“ Ispanija ir Portugalija. Reikšmingas pokytis vežėjams ir kitiems išvykstantiems iš Lietuvos: pakeistas pranešimo apie išvykimą terminas – nelieka nuostatos informuoti NVSC sužinojus apie išvykimą iš šalies ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo. Šie pakeitimai…

Skaityti daugiau...

Užsieniečiai apie COVID-19 tyrimo rezultatus sužinos trumpąja žinute

Nuo šiol užsieniečiams informacija apie koronaviruso (COVID-19) ligos tyrimų rezultatus bus siunčiama trumpąja žinute. Atšaukiama viena iš Karštosios koronaviruso linijos 1808 funkcijų – gydytojų konsultacinė linija. Į Lietuvą atvykę užsieniečiai, kurie registruojasi mobiliame koronaviruso patikros punkte atlikti COVID-19 tyrimus, informaciją apie tyrimo rezultatus gaus trumpąja žinute. Joje bus pateikta informacija, kad tyrimo rezultatą galima sužinoti…

Skaityti daugiau...

Daugėja žmonių, savarankiškai pateikiančių epidemiologinius duomenis

Savarankiškai, užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą atvejis.nvsc.lt, epidemiologinius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą, nuo metų pradžios pateikė daugiau nei 1600 koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtusių žmonių. NVSC primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, gali prisidėti prie tikslo greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių. Kuo…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie vasario 25 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1216 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 56 108 asmenys.  Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys…

Skaityti daugiau...

Atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka

Siekiant užtikrinti efektyvų COVID-19 tyrimų atlikimą prieš stacionarines paslaugas ir medicininę reabilitaciją, atnaujinta tyrimų dėl koronaviruso tvarka. Atsirado galimybė tokiems pacientams atlikti tyrimą paimant ėminį iš paciento nosiaryklės ir ryklės mobiliame punkte.  Nuo šiol ėminys tyrimui dėl COVID-19 pacientams prieš vykstant gydytis į ligoninę dėl planinės  stacionarinės paslaugos, dienos chirurgijos paslaugos ar dienos stacionaro paslaugos…

Skaityti daugiau...

Plečiamos profilaktinio testavimo dėl COVID-19 grupės

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus. Visoje šalyje profilaktinis testavimas valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytoms grupėms bus vykdomas reguliariai. Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir…

Skaityti daugiau...

NVSC informuoja apie vasario 24 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1159 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 54 970 asmenys.  Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog…

Skaityti daugiau...

Baigta sveikatos sistemos darbuotojų vakcinacija: imunitetą turi trys ketvirtadaliai medikų

Šią savaitę nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos baigta vakcinuoti pirmoji prioritetinė grupė – Lietuvos sveikatos sistemos darbuotojai. Per beveik du mėnesius buvo vakcinuoti daugiau nei 60 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių žmonių. Imunitetą nuo COVID-19 dabar turi per 75 proc. Lietuvos medikų. 56 proc. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų jau vakcinavosi nuo COVID-19, tačiau dar penktadalis to…

Skaityti daugiau...